Sisuturundus

Vastame otse ja ausalt – kas silmade laserprotseduuri on mõtet karta? 

KSA Silmakeskus, 13. märts 2019, 07:00
Varem või hiljem mõtleb iga miinusprilli- või kontaktläätsekandja silmade laserprotseduurile, tänu millele on võimalik lühinägelikkusest vabaneda. Tihti aga on üheks levinud põhjuseks, mis takistab nägemise korda tegemist, just hirm. Hirmul on suured silmad, mille tõttu võib keeruline olla oma seisukohti muuta. Selleks, et hirmust üle saada, tasub erinevaid hirme endale teadvustada ja neile adekvaatsed vastused saada. Toome välja peamised hirmud ja küsimused, mis KSA Silmakeskuse klientidel seoses Flow laserprotseduuriga on tekkinud:

Tegemist on meditsiinilise sekkumisega. Äkki läheb midagi valesti?

Jah, tõepoolest, tegemist on meditsiinilise sekkumisega ja paratamatult kaasnevad iga sekkumisega teatavad riskid. Kogu protseduur on üks tervik, mis koosneb kindlaks määratud juhtnööridest ja sammudest, mis saab alguse juba uuringule tulles. Väga oluline osa on meie spetsialistide ja patsiendi koostöös. Juba uuringule tulles on ausus patsiendi ja spetsialisti vahel oluline osa protseduuri õnnestumiseks. Mida rohkem infot saame uuringul inimese üldtervisliku seisundi kohta, varasemate prillide tugevuste kohta või kuidas on miinus ajajooksul muutunud, seda täpsemalt me teame, kas inimese jaoks on Flow protseduur sobiv või tasuks kaaluda teisi võimalusi. Samuti on meie poolt kindlaks määratud täpsed raviskeemid enne ja pärast protseduuri, kui pikalt peaks inimene taastuma, millal peaks käima järelkontrollides ja kui pikalt ei tohiks enne protseduuri kanda kontaktläätsesid. Kui patsient meie poolt ette antud juhiseid ilusti järgib, siis on riskid viidud miinimumini ja protseduuri õnnestumine 100% tõenäoline.

Mis juhtub, kui ma protseduuri ajal pilgutan?

Patsient ei saa silma pilgutada, ükskõik kui väga ta ka prooviks. Nimelt kasutame lauhoidjat, mis hoiab lau paigal ega lase sel liikuda. Vahel inimesed ütlevad, et nad reaalselt tunnevad, kuidas nad pilgutavad, aga tegelikult on see pelgalt tunne. Silm on niimoodi fikseeritud, et pilgutada ei saa ja samal ajal tunneb patsient end mugavalt. Lauhoidja pole valus ega tee haiget! Lisaks on silm natuke ka tuimestatud silmatilkadega, mis muudab lauhoidja veelgi mugavamaks ja silmasõbralikumaks.

Äkki ma vaatan laserist mööda?

Ainsaks ülesandeks protseduuri ajal on patsiendil vaadata laseris olevat rohelist tuld ja meiega rahulikult juttu rääkida. Paaniliselt ei pea kuhugi vaatama, sest meie Schwindi laseril on 7-dimensiooniline silma jälgimissüsteem ja laser jälgib silma liikumist 1000 korda sekundis. See tähendab seda, et laser on alati inimesest kordades kiirem ja "püüab kinni" kõikvõimalikud silma liikumised. Laser teeb oma töö mikromeetri täpsusega ja kõik on tema totaalse kontrolli all.

Kas laser võib eksida?

Laser teeb iga kahe tunni tagant endale automaatse testi, kontrollimaks, kas kõik parameetrid – sh ruumi temperatuur, niiskustase jne – on normis. Kui laseri endaga või keskkonnaga on midagi sellist, mis kaldub etteantud normide piirest välja, siis laser lihtsalt ei tee mitte midagi.
 
Laseril on ka automaatühendus tehasega ja omavahel vahetatakse faile. Kui midagi on laseriga valesti, siis on tehas sellest kohe teadlik ning tehnik tuleb laserit hooldama/parandama. Seega tänu iga kahe tunni järel toimuvale kontrollile ja töö seiskumisele, kui midagi peaks valesti olema, on igal patsiendil kindlustunne, et laser teab alati ja kogu aeg, mida tegema peab.
 
Lisaks sisestatakse iga inimese andmed laserisse ja tänu sellele teab laser, mida ja kui tugevalt just temale nägemise parandamiseks vaja on.

Mis juhtub, kui kirurgi käsi väriseb või eksib?

Protseduuri viib läbi kirurgi ja laseri tipptasemel koostöö, lõppsõna jääb eksimatule laserile. Seega on kirurgi täpne käsi oluline, kuid sellest ei sõltu protseduuri tulemus.

Kardan, et protseduur on väga valus.

Oleme teinud korda üle 30 000 silma ning patsientide tagasiside on olnud ühesugune – Flow laserprotseduur ei ole valus, pigem on tunda väikest ebamugavust. Protseduuril kasutame tuimastavaid silmatilkasid, mis muudavad protseduuri veel sujuvamaks. 

Äkki mulle tegelikult ikkagi ei sobi laserprotseduur?

Me valime oma patsiente väga hoolikalt ning ütleme enam kui pooltele soovijatele eitava vastuse. Näeme tugevat seost hästi valitud patsientide ja tulemuste vahel, lisateguriteks on kindlasti inimese emotsionaalne hoiak, positiivne maailmavaade, tervislik toitumine ja üleüldine ennast hoidev elustiil.
 
Kui sulle ei sobi laserprotseduur, siis sulle KSA Silmakeskuses Flow laserprotseduuriks luba ei anta.

Võib-olla on protseduurist taastumine jube raske?

Nagu iga meditsiinilise sekkumise puhul, nii on ka selle puhul täpne taastumine individuaalne. Oma suure kogemuste pagasi pealt näeme – esimesed kolm päeva on silmad kõige tundlikumad, sealt edasi läheb juba taastumine kiiremalt. Nädal-kaks peaks elurütm olema rahulikumas tempos, kuid üldiselt on Flow laserprotseduurist taastumine kiire ja valuvaba. Küll aga tasub arvestada sellega, et taastumise perioodil võib nägemisteravus kõikuda. Kui ühel päeval on nägemine selge, siis teisel päeval taas natuke udune. See on täiesti normaalne. Flow protseduuriga saavutatakse suurepärane nägemine samm-sammult ehk mõne nädala pärast näeb inimene juba väga hästi ning maksimaalse nägemisteravuseni jõutakse kuni 3 kuuga.

Mis juhtub, kui protseduuri on vaja korrata?

Kui patsiendid on hästi ja korralikult valitud, siis on kordusprotseduuride arv väga väike. Meil on patsientide valimiseks karmid kriteeriumid. Olulist rolli mängib ka patsiendiga koostöö – kui oleme saanud enne protseduuri ja eeluuringu tegemist inimeselt infot tema silmade ja elustiili kohta, siis on väga vähetõenäoline, et protseduuri on vaja korrata. Kordusprotseduuride arv jääb on vahemikus 1 %-2 % ning kui ongi vaja, siis Flowl on 5-aastane garantii.

Oleme kuulnud, et mõned silmaarstid hirmutavad patsiente sellega, et kui teha nägemist korrigeeriv operatsioon, siis tulevad lugemisprillid varakult. See väide on muutunud müüdiks ja linnalegendiks ega pea enam paika. Võib-olla kunagi, kui operatsioone tehti noaga, võis seal seos olla, aga Flow laserprotseduuriga see kindlasti ei kehti.

Keskmiselt saab Eesti inimene lugemisprillid 44-aastaselt. Lugemisprillide saamise iga sõltub aga mitmetest faktoritest nagu inimese tervisest, elukutsest ja elukeskkonnast. Oma kogemuse ja tuhandete patsientide pealt näeme, et lugemisprillide vajadus on ealises mõttes Flow 2.0 laserprotseduuri läbinud inimestel sama kui nn tavainimesel, kelle nägemist ei ole korrigeeritud.

Olen kuulnud, et silmaoppi ei tohi teha enne sünnitamist. Kas see vastab tõele?

Me ei ole näinud seost, et enne sünnitust laserprotseduuri teinud naistel oleks kordusprotseduuride arv suurem. Sünnitamine ei too miinust tagasi, kuigi raseduse ajal võib väike miinus tagasi tulla küll. Selle põhjuseks on organismi vee kogumise funktsioon, mis mõjutab refraktsiooni. Üldjuhul mõne kuu jooksul pärast imetamise lõpetamist organism taastub ja refraktsioon läheb tagasi, miinus kaob.
 
Tegemist on jälle ühe linnalegendiga, mis vanasti võis tõele vastata, kuid tänapäevased laserprotseduurid on muutnud selle müüdiks. KSA-s teevad mõned naised oma silmad korda enne rasedaks jäämist, teised pärast imetamise lõpetamist. Igaühel on omad soovid ja mõlemad variandid on võrdselt sobilikud.

Kardan, et pärast oppi tegemist ei saa ma enam teatud spordialasid harrastada?

Flow on selline meetod, millega pole vaja karta piiranguid tegevustele või elustiilile. Tegemist on põhjendatult populaarse meetodiga just aktiivsete inimeste seas – laseriga protseduur ei tee lõiget silma ja tänu sellele puuduvad hilisemad tegevuspiirangud, Flow puhul saab tõepoolest kõike harrastada.
 
Sõjavägedes on alati eelistatud lõikevabasid protseduure, et puuduks oht lõikekoha rebendiks. Flow laserprotseduuriga võib juba järgmisel nädalal ujuma minna, samuti poksitrenni või maadlusesse. Piiranguid pole, sest tegemist pole operatsiooniga. Ameerikas on selge definitsioon – kui pole sisselõiget, siis pole tegemist kirurgilise operatsiooniga. Flow on laserprotseduur, mille käigus me ei tee mitte ühtegi sisselõiget (ei noa ega laseriga), vaid lihvime silma laseriga.

Mõned räägivad, et opi hind on petlik ja on mitmeid lisanduvaid varjatud kulusid?

Ettevaatlik tasub olla väga soodsaid hindu pakkuvate ettevõtetega, sest seal võib lisanduda kulusid, millest esialgu ei räägita, kuid mida patsient peab hiljem juurde maksma. Äriliselt on tegemist kindla mudeliga – pannakse põhitootele ebanormaalselt madal hind ja siis küsitakse kaasuvate teenuste või toodete eest oluliselt kõrgemat hinda kui peaks või võiks.
 
KSA on aus ja läbipaistev kohe alguses – meil on üks hind ja klient saab selle eest absoluutselt kõik protseduuriga seonduva. Oleme tema jaoks kõik asjad ise läbi mõelnud ja valmis pannud, patsiendi roll on keskenduda protseduurile. Flow 2.0 laserprotseduuri hinnas on kõik vajaminevad ravimid ja silmatilgad enne ja pärast protseduuri, tasuta järelkontrollid 3 aasta jooksul ja 5-aastane garantii. Lisaks saab KSA klient protseduuriga kaasa ka silmi ereduse eest kaitsvad päikeseprillid ja saadame kliendi protseduuripäeval taksoga Tallinna piires koju.

Sul on veel mõni hirm või küsimus? Tule põhjalikule Flow 2.0 silmauuringule ja küsi oma küsimus KSA Silmakeskuse optometristilt! Registreeri Flow 2.0 silmauuringule SIIN. Salasõna "flow27" annab 30% soodustuse uuringule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee