Poliitika

Uudis ilmus algselt kell 12.29 pealkirja all „Keskerakond otsustas pidada võimuläbirääkimisi EKRE ja Isamaaga“. Uudist on täiendatud.

Kaja Kallase vastus Jüri Ratase avaldusele: tema seisukohad muutuvad nii kiiresti, et ei jõua järge pidada (209)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Hindrek Pärg ja Viljar Voog, 11. märts 2019 17:02
Kaja KallasFoto: Robin Roots
Keskerakonna juhatus otsustas alustada koalitsioonikõnelusi Isamaa ja EKREga. Reformierakonna esinaine Kaja Kallas kirjutas enda vastuses, et Jüri Ratase seisukohad muutuvad nii kiiresti, et ei jõua järge pidada. 

Keskerakonna juhatuse liige Jaanus Karilaid kinnitas ERRile, et Keskerakonna juhatus tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi Isamaa ja EKREga võimaliku koalitsiooni moodustamiseks. „Kuna Reformierakond on näidanud äärmist ebakindlust koalitsiooni moodustamise suhtes, pakkudes alguses ühele, siis teisele ja ei ole lahendust näha, siis me pakume ühe võimaliku versiooni lauale," rääkis Karilaid.

Samal teemal

Karilaid ütles, et ta ei tea veel, kas ja millal mingid kohtumised Isamaa ja EKREga juba kokku lepitud on.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas pressiteates, et partei juhatus arutas täna üle kahe tunni poliitilist olukorda ja valikuvõimalusi. „Tulenevalt möödunud nädala arengutest ja sündmustest, otsustas Keskerakonna juhatus teha Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ning Isamaale ettepaneku alustada konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks. Need konsultatsioonid ei saa kindlasti olema ühegi osapoole jaoks kerged. Samuti pole mingit kindlust, kas need lõppevad koalitsiooni moodustamisega,“ kommenteeris Ratas.

Reformierakonna pressiesindaja Kajar Kase sõnas Õhtulehele, et nemad ootavad uudise kommenteerimisega, kuni on selgunud, mida otsustab täna pärastlõunal kogunev Isamaa juhatus. Erakorralise juhatuse istungi on täna õhtuks kokku kutsunud ka EKRE.

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas kirjutas vastuses Jüri Ratase avaldusele, et kui enne valimisi välistas peaminister EKREga koostöö, siis nüüd tegi neile esmajoones ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi. "Jüri Ratase seisukohad muutuvad nii kiiresti, et järge ei jõua pidada," kirjutas Kallas. 

Lisaks mainib Kallas, et Ratas lubas reedel, kaheksandal märtsil valimistulemusid austada, ent nüüd on teinud kannapöörde. "Ootamatult muutis Jüri Ratas oma reedest seisukohta ja tegi kiirustades ettepaneku EKRE-le ja Isamaale.

Pehmelt öeldes on kummaline jutt, et Jüri Ratase soov sellist ettepanekut tehes on ära hoida erakorralised valimised. Vabariigi valimiskomisjon pole isegi praeguste valimiste tulemusi välja kuulutanud, ammugi pole president veel teinud ettepanekut valitsuse moodustamiseks ning valitsuse moodustamise katse pole ka läbi kukkunud. Põhiseaduse kohaselt tekib oht erakorraliste valimiste väljakuulutamiseks alles 73 päeva peale tulemuste väljakuulutamist ehk kuskil jaanipäeva paiku;" kirjutas Kallas. 

Valimised võitnud Kallas nendib, et tänased uudised panevad Keskerakonna eitava vastuse Reformierakonna pakkumisele uude valgusesse. "Siit paistab paraku kaugele soov oma toolist iga hinna eest kinni hoida, hoolimata sellest, et valija soovis Eestis esile kutsuda muutuse ja istuva peaministri välja vahetada." 

Samal teemal

11.02.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | Mart Helme: Jüri Ratas helistas mulle juba neljandal märtsil
11.02.2019
KANNAPÖÖRE?! Jüri Ratas välistas enne valimisi koostöö EKREga
11.02.2019
Jevgeni Ossinovski Keskerakonna, EKRE ja Isamaa liidust: „See ei ole Eestile hea valitsus.“
11.02.2019
Isamaa peasekretär tugevast positsioonist võimuläbirääkimistel: „Me ei ole eufoorias.“