Eesti uudised

Eesti kaitseväe vastu kaevanud relvatootja Sig Sauer ei jõudnud vaidlusega kuhugi (4)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. märts 2019 11:58
Foto: Alar Truu
Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis esmaspäeval rahuldamata Sig Sauer Inc.’i kaebuse Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) riigihankes automaattulirelvade ostmiseks.

Vaidlustusega nõudis Sig Sauer, et Lewis Machine & Tool Company pakkumused muudetaks kehtetuks, teatas rahandusministeeriumi avalike suhete osakond pressiteates.

Samal teemal

Vaidlustuskomisjon hindas Sig Saueri arvukatest kaebustest vaid üht – kas relva kukutamise testi käigus kaba purunemist ja punatäppsihiku kahjustumist tuleb pidada hankedokumentide järgi keelatud kahjustuseks.

„Vaidlustuskomisjon ei saanud sisuliselt hinnata teisi vaidlustaja väiteid, kuna need olid esitatud hilinenult või seonduvalt küsimustega, mis leidsid lahenduse juba vaidlustuskomisjoni eelmises otsuses. Samuti oli vaidlustuses mitmeid paljasõnalisi kahtlusi, aga komisjon saab menetleda vaid konkreetseid ja põhjendatud etteheiteid,“ selgitas asja lahendanud komisjoni liige Mart Parind.

Vaidlustuskomisjon otsustas, et hankedokumentide järgi ei tule relva kaba ja punatäppsihiku kvaliteeti hinnata kukutamistesti järgi.

„Hankedokumentide järgi tuleb kaba ja punatäppsihiku kvaliteeti hinnata muude katsetega, nagu visuaalne vaatlus, testlaskmine ja muud mittepurustava iseloomuga testid,“ sõnas Parind.

Samal teemal

03.04.2019
Halduskohus ei andnud kaitseväe relvahankes õigust Sig Sauerile
04.11.2018
Kaitsevägi ostab relvad USA tootjalt
31.02.2018
Kaitsevägi vahetab välja ajale jalgu jäävad automaatrelvad
29.02.2018
VIDEO JA FOTOD | Kaitsevägi tegi näidislaskmise uute hangitavate relvadega