Maailm

HIRM NOORTEJÕUKUDE EES: Londoni pered saadavad lapsi vägivalla eest Somaaliasse (20)

Toimetas Aare Kartau, 11. märts 2019 11:08
Neljapäeval plahvatas Muqdishos taaskord autopomm.Foto: AFP/Scanpix
Põhja-Londoni kogukond ei usu politsei võimetesse tagada neile ohutu elukeskkond. Noortejõukude noarünnakutest tingituna saadetakse teismelisi vanemate poolt lausa Somaaliasse, vahendab The Guardian.

Londoni Somaalia kogukonna esindajad väidavad, et sajad lapsed on juba Somaaliasse ja Keeniasse saadetud. Lisaks noarünnakutele, kardavad vanemad, et lapsi võidakse kasutada narkokulleritena, kes uimasteid linnast maakohtadesse transpordiksid.

Seitsme lapse ema Ali saatis oma 15aastase poja Somaaliasse, et teda kuritegelike jõukude eest kaitsta. Poja sõpra hiljuti pussitati ning noormehele endale öeldi, et „sina oled järgmine.“ Sellised juhtumid pole enam ebatavalised.

Alates 2019. aasta algusest on Londonis noarünnakutes hukkunud lausa 17 inimest. Pussitajad on väga noored – neljapäeval võeti vahi alla 15aastane nooruk, keda süüdistatakse 17aastase Ayub Hassani pussitamises Lääne-Londonis.

Paljud somaallased saabusid Londonisse 1990ndatel, kui nende riigis puhkes kodusõda. Laste ohutus ei pruugi olla Somaalias aga sugugi tagatud – viimasel ajal on riigis toimunud mitmed terrorirünnakud. Alles neljapäeval lõhkes pealinn Muqdishos autopomm, mis tappis seitse inimest. Nädal varem plahvatas sarnane lõhkeseade, mille tõttu hukkus 29 inimest.