Maailm

Maailma riigid otsivad Eesti juhtimisel lahendust ühekordsete plasttoodete probleemile (4)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. märts 2019 07:31
Foto: Daisy Lappard
Täna Keenia pealinnas Nairobis algaval ÜRO keskkonnaassambleel otsivad eri riikide esindajad Eesti keskkonnaministri Siim Kiisleri juhtimisel lahendusi, kuidas vähendada kogu maailmas ühekordsete plasttoodetega kaasnevaid probleeme.

Kohale tuleb ligi 5000 delegaati 173st riigist. Proovitakse leida lahendusi, kuidas vähendada ühekordsete plasttoodete kasutamisega kaasnevat keskkonna saastamist ja kuidas leevendada muid globaalseid keskkonnaprobleeme, teatas keskkonnaministeeriumi avalike suhete spetsialist Kadri Kauksi pressiteates.

Samal teemal

„Assambleed juhtida on Eesti jaoks suur au. Minu jaoks on kõige olulisem, et kõik riigid mõistaksid ühekordsete plasttoodete vähendamise vajadust. Et lisaks Euroopale tuleks sellega kaasa kogu maailm,“ ütles ÜRO keskkonnaassamblee president Kiisler.

Lisaks ühekordsetele plasttoodetele on keskkonnaassamblee arutelude fookuses keskkonnaandmete korrastamine ja nende kõigile kättesaadavas tegemine.

Oma ÜRO keskkonnaassamblee eesistumise perioodil on Eesti pühendunud innovatsiooni tähtsustamisele ja uudsete lahenduste levitamisele. Sellega püütakse ÜRO liikmesriike ärgitada võtma kasutusele keskkonnahoidlikke uuenduslikke lahendusi, ennekõike tehnoloogilisi. „See on ühtlasi andnud meile võimaluse tutvustada kogu eesistumise aja jooksul väikese Eesti edulugusid, millest nii mõndagi nutikat lahendust kasutatakse praegu juba üleilmselt,“ ütles Kiisler.

Ka tänavusel keskkonnaassambleel on kohal kolm Eesti ettevõtet, kes tutvustavad oma tegevust „Sustainable Innovation EXPO-l“. Nendeks on innovaatiline puidumõõtmise rakendus Timbeter OÜ, kestliku moetööstuse edendaja Reet Aus ning Eesti keskkonnaandmete lipulaev Eesti Keskkonnauuringute Keskus.

Tänavuse assamblee algusele vajutas oma pitseri eile Aafrikas juhtunud lennukatastroof, kuna hukkunute seas oli ka keskkonnaassambleele teel olnuid. „See on vapustus meie kõigi jaoks,“ kommenteeris ÜRO keskkonnaassamblee president Siim Kiisler. Ta avaldas kaastunnet 157 hukkunu omastele.

Assamblee kõrgetasemelise osa avab Kiisler neljapäeval, 14. märtsil koos Keenia presidendi Uhuru Kenyatta ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga. Kulmineerub kohtumine reedel, mil võetakse vastu ÜRO liikmesriikide keskkonnaministrite ühine poliitiline kokkulepe.

ÜRO Keskkonnaassamblee on kõrgeim maailma keskkonnaküsimuste otsustamise foorum, mis koguneb igal paaritul aastal Keenias Nairobis. Keskkonnaassamblee presidendina vastutab Kiisler strateegiliste ja poliitiliselt oluliste keskkonnaotsuste ettevalmistamise eest ning täna alanud assamblee juhtimise eest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee