Eesti uudised

FOTOD | Jane Paberit saadeti kodukandist teele võimsa tantsuetenduse ja kullast munaga (99)

Eesti Päevaleht / Ohtuleht.ee, 10. märts 2019 23:39
Foto: Olga Šištšenko
Oma õpetaja auks tantsis 60 tantsijat, samuti esines Lauri Saatpalu, kes kandis Jane palvel ette pala „Šveits”.

Facebookis oli Jane Paberiti ärasaatmise auks üritus "Saadame Jane tantsuga ära!". "Jane Paberit on tantsuõpetaja ja hea sõber meile paljudele, kes tahaksid temaga koos olla, enne kui ta läheb ära tähtede sekka, et meid sealt tähena jälgida. Sellepärast saame kõik kokku, vaatame tema sõpru tantsimas, vaatame pilte Janest ja tema tehtud tegemistest. Kuulame Jane lemmik lauljat Lauri Saatpalu," seisab ürituse kirjelduses.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Jane lahkumispeole tuli kokku vähemalt 60 tema õpilast, et oma õpetajale tantsida. 60 tantsijat pole sugugi vähe ja seega sai kava ilmatu uhke – esineti nii soolotantsuga kui ka paaris india tantsuga, lavale tulid korraga kuni kaheksaliikmelised rühmad.

Esineti idamaises stiilis nüüdismuusika järgi, näidati mustlastantsu ja 1930-ndate moodi kabareelikku tantsu.

Lisaks esines Lauri Saatpalu, kelle lauluvalik oli mõttetihe, ta esitas Runneli tekste ning Jane soovil ka Dagö laulu „Šveits”: „On liuad klaasid laua peal / ja kellad tiksuvad / on tunne nagu täna küll / keegi ei surma saa.”

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Õhtuleht kirjutas, et 47aastane nelja lapse ema ja endine tantsuõpetaja Jane Paberit põeb pöördumatut lihashaigust, mis lülitab organismi järk-järgult välja, kuni haige jääb oma kehasse pantvangi ja sureb. Karmi haiguse lõppstaadiumist pääsemiseks taotles ja sai naine loa sõita Šveitsi kliinikusse, et sooritada abistatud enesetapp.

Kogu protseduur alates Šveitsi sõitmisest ja enesetapust kuni tuhastamiseni maksab enam kui 10 000 eurot. Sellest umbes poole on kliinik nõus Jane erakordselt raske haiguse tõttu kinni maksma, ülejäänu sai ta kokku annetustega.

Annetusi kogunes suisa nii palju, et Jane otsustas summa kanda edasi sama haiguse all kannatavatele patsientidele mõeldud fondile. "Teadmine, et minu laste kaasteelised on nii lahked ja head on meeletu kergendus!" ütles Jane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee