Eesti uudised

VOLDEMAR KOLGA: Ratas käitus nagu tüüpiline macho (135)

Liina Hallik, 9. märts 2019, 11:09
Foto: TEET MALSROOS
„Kui läheneda tekkinud olukorrale sootundlikkuse aspektist,” sõnab Õhtulehele soouuringutesse põhjalikult süüvinud psühholoog Voldemar Kolga, „siis mulle tundub, et Ratas käitus nagu tüüpiline macho, kes tahab ennast näidata tugeva mehena – „Ma olen suur ja tugev mees! Ma ei astu ühtegi sammu tagasi!” – sellest õhkub mehelikkuse ja machoalge rõhutamist. Tema on nagu kuningas, tema käseb, poob ja laseb.”

„Kaja vastupidiselt on väga naiselik. Hoopis pehmem, aga teda tõlgendatakse ikkagi vastavalt macholikele väärtustele, nagu temalgi oleksid väga kindlad ja tugevad piirid,” selgitab Kolga. „Ratas omistab oma skeemid ja arusaamad inimesele, kellel neid ei ole. Kaja tõepoolest arvas, et läbirääkimised on alles ees. Et see kõik on algus. Ta kutsus tantsima: vaatame, mis edasi saab! Nagu inimsuhetes ikka. Aga Ratas loobus suhtest enne kui see algas.”

„Sugu tungis sinna sisse,” nendib Kolga. „Kuigi varem on Ratas jätnud pigem sellise pehme ja paindliku mulje, siis nüüd tuleb välja, et tema sisemuses on macho olemas ja mingitel põhjustel hüppas see nüüd kõpsti välja!"

Samal teemal

"Mida Jüri nüüd tegi, oli rahvale väga ootamatu. See, et ta ei tahtnud isegi arutelu alustada, tekitas vaataja ja kuulaja peas segadust – oodati teistsugust käitumist. See, et ta nii jäigalt „ei” ütles, oli inimestele üllatav ja ootamatu,” täheldab psühholoog. 

Ratas on üle võtnud Savisaare käitumisstiili 

Kolga nendib, et Ratas sai tõenäoliselt valitsuses olles suure käsutamise kogemuse. „Talle hakkas tunduma, et see ongi õige asi. See ongi suur mees. Selline jõupositsioonilt tegutsemine viib kiiresti kohale. See tõi talle edu,” märgib Kolga. „Miks meestest saavad machod? Ega algselt ei ole keegi macho. Aga kui ma näen, et vägivaldsus, agressiivsus, jõu kasutamine on efektiivsed, et need viivad sihile, siis ma hakkangi nii käituma. Aga alati selline käitumine ei toimi. Eriti siis, kui see puudutab ka teisi inimesi.”

Kolga märgib, et Ratas on hakanud kujutama Savisaare pärandit. „Kuigi Ratas otseselt ei ütle, et on Savisaare järglane, siis kusagil erakonnas see siiski virvendub. Ta nägi suurt juhti Savisaart ja otsustas Savisaare stiili ja pärandit ära kasutada, võttis selle käitumise üle. Ta nägi Savisaare pealt, et selline macho ja diktaatori moodi käitumine on õige – sa peadki olema tugev, rusikaga andma!”

135 KOMMENTAARI

k
Kustutatud kommentaari asemel 11. märts 2019, 21:26
Liberaalse erakonna liige Eesnimi: Voldemar Perenimi: Kolga Sünniaeg: xx.xx.1947 Erakond: LIBERTAS EESTI Erakond Liikmeks astumise aeg: 23.11.1994 https://ariregister.rik.ee/erakonnad/liikme_otsing?nimi=voldemar+kolga
a
Arutlen 11. märts 2019, 08:56
Juba varasemaist intervjuudest Ratasega kumab läbi Savisaare kool: ebameeldiva küsimuse puhul saab ajakirjanik kõigepealt Rataselt hoiatava ninanipsu,...
(loe edasi)
Loe kõiki (135)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee