Poliitika

VIDEO | Taavi Rõivas ei kiida heaks Keskerakonna käiku (33)

Toimetas Hindrek Pärg, 8. märts 2019 23:46
Taavi RõivasFoto: Tiina Kõrtsini
Endine Eesti peaminister Taavi Rõivas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ei kiidag heaks Keskerakonna otsust Reformierakonnaga koalitsiooniläbirääkimistest ära öelda. 

Rõivase sõnul teeb Jüri Ratas kõik selleks, et jätkata valitsuses. "Ma olen selles olukorras ise olnud ja inimlikult täielikult mõistan teda sellepärast, et ka mulle ei tundunud pärast peaministriametit ükski teine amet Eesti poliitikas piisavalt atraktiivne," vahendab poliitikut ERRi uudisteportaal

"Ja võib-olla ma teeksin sama tema asemel, aga kindlasti ma ei teeks seda selle hinnaga, et lasta Eestis läbirääkimised liiva või ka selle hinnaga, et oma erakonna põhimõtted kuidagi kraavi ajada. Ja samuti, ma arvan, et igaühel on muidugi põhjust ka valimistulemust aktsepteerida. Nii et ma leian, et praegu ikkagi Keskerakonna käiku ma ei saa kuidagi heaks kiita," lisas Rõivas. 

Endise Reformierakonna esimehe käest küsiti ka võimalikkusest, et Keskerakond üritab valimised võitnud erakonna selja taga teha EKRE-ga. Rõivase sõnul on märke õhus olnud juba üpris pikka aega, kuid ei usu, et selline liit oleks püsiv.

"Aga ma tegelikult mõtlen päris tõsiselt, et mitte ainult minul, vaid ka paljudel teistel on raske uskuda, et isegi kui see matemaatiliselt kokku annab ja isegi kui see kuidagi - kas salaja või avalikult - kokku lepitakse, et see kuidagi toimida saaks," vastas Rõivas. 

Vaata pikemalt videost!