Poliitika

EKRE loobub Indrek Tarandi asjas prokuratuuriga vaidlemisest  (26)

Siim Randla, 9. märts 2019, 07:37
Foto: Robin Roots
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei kaeba kohtusse riigiprokuratuuri otsust mitte alustada kriminaaluurimist eurosaadik Indrek Tarandi tegevuse kohta Tallinnas Toompeal EKRE meeleavalduse segamisel, kuigi varem sellele mõeldi. 

Põhja prefektuur ei alustanud Indrek Tarandi tegevuse suhtes menetlust, kuna leidis, et Tarandi eesmärk ei olnud meeleavaldust takistada. EKRE vaidlustas politsei otsuse kriminaalmenetlust mitte alustada prokuratuuris, kuid viimane kaebust ei rahuldanud. Kui vahepeal kaalus EKRE prokuratuuri otsuse kohtus vaidlustamist, ollakse nüüd sellest loobunud. Ilmselt me seda ei tee, ütles riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme Õhtulehele. 

Helme on varem öelnud, et Tarandi poolt oli tegu täiesti teadliku provokatsiooniga, mille eesmärk oli meeleavaldajad marru ajada, lasta korraldajal end lavalt minema tassida ja pärast meedias ohvrit mängida. „Mingit peksmist ei olnud, oli rüselus, mille kutsus esile Tarandi ebaseaduslik tegevus.“

Europarlamendi saadik Indrek Tarand on esitanud aga Harju maakohtusse hagi EKRE vastu, kus nõuab muu hulgas valeandmete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist. Hagis leitakse, et EKRE on oma juhatuse liikmete kaudu avaldanud Tarandi kohta valeandmeid ja ebakohaseid väärtushinnanguid mullu 26. novembril Toompeal EKRE korraldatud avalikul koosolekul toimunu kohta, märgib ERR.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee