Nädala TOP

Top | Sotsid out, EKRE in (9)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 8. märts 2019, 18:18
Foto: Erki Pärnaku
Rahva tahe on valimiste suurimat tõusjat ja langevat vaadates ilmselge. Sotsid kaotasid kolmandiku kohtadest, nende poliitikale näitas valija ust. Riigikogu kohtade arvu peaaegu kolmekordistanud EKRE võib olla küll suurim tõusja, kuid on pea kõik ülejäänud erakonnad välistanud mitte ainult EKRE kaasamise, vaid eelkõige EKREt valides muutusi eeldanud valijate huvidega arvestamise. Niimoodi jäetakse rahulolematuse ahi küdema.

Reformierakond ja EKRE

Eesti polariseerumine on selgelt näha valimistulemusi Eesti kaardi pealt vaadates. Kui Reformierakond võitis oma toetuse eelkõige pealinnas ja ümbritsevates jõukates valdades, siis ülejäänud Eesti oli EKRE päralt. Kinnitust sai, et meil on endiselt kaks Eestit ning et rahvas pole asjade praeguse seisuga väljaspool suur-Tallinna sugugi rahul.  

Kes juhib oravaid?

Kaja Kallase hüplevad ja ebalevad valimistejärgsed väljaütlemised panevad küsima, kas tegu on tema enda kiirete meelemuutuste ja põhimõttelagedusega või ei maksa tema sõna erakonnas ning keegi teine kirjutab talle ette, kuidas asjad tegelikult käima peavad. Olgu selleks siis tagatuba, rivaalitsevad leerid või kellegi vuntsid.

Uuenenud Keskerakond?

Kui uuenenud on Keskerakond tegelikult, ilmneb Edgar Savisaare staažika kaasvõitleja Kalev Kallo pääsemisest riigikogu uude koosseisu vaid 290 häälega. Tegu on vähima häälte arvuga sissesaamisega, mis sai võimalikuks tänu kõrgele kohale valimisnimekirjas. Milliste teenete eest upitada aga minevikumeest, keda rahvas ei toeta? 

Helsinki tunnel raha taha ei jää

Soome ettevõtja organiseeritavat Tallinna ja Helsinki vahelise tunneli ehitust on ametlik Eesti põrnitsenud umbusu, et mitte öelda vaenuga. Nüüd, kus selleks vajalikud 15 miljardit on sisuliselt käeulatuses, takistavad kopa maasse löömist vaid bürokraatlikud barjäärid. Selle kõrval on Saaremaa silla ehituseks vajaminevad 500 miljonit sisuliselt kommiraha, nii et tunneli mõttelise pikendusena võiks ka silla ühe soojaga valmis ehitada, kui kohalikud stagnandid mõlemale kaikaid kodaratesse loopima ei hakka.

9 KOMMENTAARI

v
valija 16. märts 2019, 09:08
Eestis on nüüd iga teine sõna EKRE!
a
austust ,paluks 9. märts 2019, 20:29
Sa püha müristus,kas Kaja saab nüüd aru,kes teisele auku kaevab-see ise sisse kukub.Väevõimuga valitsusse trügijal pole häbi ega au tunnet teiste vastu.Arvestada tuleb ka sellega,et peale oravate on ka teised inimesed ja mingisugune austus peab ikka olema.Omad vitsad peksavad valusti.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee