Poliitika

ÕL VIDEO | Kaja Kallas Keskerakonna otsusest: see on lihtsalt kummaline! (219)

Robin Roots, Johanna-Kadri Kuusk, 8. märts 2019 14:44
Foto: Robin Roots
Reede lõunal teatas Keskerakond, et nad ei plaani Reformierakonnaga koalitsioonilepingu asjus läbirääkimisi pidada. Oravate esimehe Kaja Kallase sõnul on keskerakondlaste otsus kummaline. 

„Läbirääkimiste alguses kohe läbirääkimised välistada, see on lihtsalt kummaline,“ kommenteeris Kallas.

Samal teemal

„Mina ei ole punaseid jooni paika pannud. Kui mina kinnitan üle, et me täidame oma peamist valimislubadust, ja selle põhjal välistatakse läbirääkimiste algus, siis mina ütleks, et ei tunnustata valimiste tulemust,“ lisas Kallas, kelle arvates võivad Keskerakonna otsuse taga olla teised teemad. Kallas kinnitas, et oravad ei plaani oma põhilisest valimislubadusest taganeda.

Kell 15 algab Reformierakonna juhatuse koosolek, kus hakatakse arutama, mida nüüd edasi teha. Kallase sõnul polnud Keskerakond nende ainuke valik.

„Ega meil oli ka alguses kaks varianti: kas teha Keskerakonnale see pakkumine või rääkida Isamaa ja sotsidega. Kui Keskerakond on öelnud, et nemad neid läbirääkimisi üldse ei alusta, siis on laual teine variant. Peame vaatama, kuidas me edasi läheme.“

Oravate juht tõi välja, et Jüri Ratas on avalikult öelnud, et soovib jätkata koalitsioonis. „Mul on tunne, et tema soov on seal jätkata peaministrina. Kindlasti on seal teised kokkulepped, mis sellist võimalust talle pakuvad,“ kommenteeris Kallas kõlakat, nagu peaks Keskerakond teiste parteidega läbirääkimisi.

Samal teemal

08.02.2019
VIDEO JA FOTOD | Ratas: Keskerakond nendel tingimustel Reformierakonnaga valitsusse ei lähe
08.02.2019
POLITOLOOG: valitsusliit REKE sünnib suure tõenäosusega
07.02.2019
Jaak Madison: las Kaja Kallas nüüd pusib oma mahamängitud kaartidega
07.02.2019
VIDEO | Jüri Ratas: ma ei trügi iga hinna eest koalitsiooni