Maailm

KARM KARISTUS: kohus mõistis töökaaslaste võileibu mürgitanud mehe eluks ajaks vangi (12)

Aadu Hiietamm, 8. märts 2019, 20:40
KOHTUSAALIS: Süüdimõistetu varjas kohtus enda nägu. Foto: AP/Scanpix
Saksamaal Bielefeldis mõistis kohus neljapäeval eluks ajaks vangi 57aastase mehe, kes tabati mullu mais töökaaslaste võileibade mürgitamiselt, vahendab Bild Online. 

Klaus O. töötas Schloß Holte-Stukenbrocki väikelinnas 800 töötajaga firmas Ari Armaturen lukksepana. Firma töötajad haigestusid sageli raskelt. Ühel päeval märkas üks töötaja oma võileiva vahel kahtlast pulbrit. Ekspertiis näitas, et see oli mürgine pliiatsetaat. Seejärel paigutati valvekaamera, mis jäädvustas Klausi võileibade mürgitamisel.  

 38aastase tööstaažiga Klaus O. vahistati 15. mail. Tema kodumaja keldrist leidsid uurijad labori. Seal segas Klaus O. magusalt maitsvaid mürke. Ta kasutas segude tegemiseks elavhõbedat, kaadmiumi ja pliid, mis kõik on inimesele mürgised. Klausile esitati süüdistus kümnes mõrvakatses. Kaks mürgitatud võileiba söönud kolleegi said eluohtlikud neerukahjustused, kolmas viibib juba kaks aastat vegetatiivses seisundis. 

Uurimine jätkub ka pärast süüdimõistvat kohtuotsust. Nimelt on alates alates 2001. aastast on surnud koguni 21 Klaus O. töökaaslast. Uurijad peavad võimalikuks, et ka nende surmas võib süüdi olla võileibade mürgitamiselt tabatud Klaus.

Samal teemal

17. november 2018, 08:35
HULL MEES: võileibade mürgitaja soovis näha töökaaslaste kannatusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee