Maailm

MINDI LIIALE: veganite protestiaktsioon viis kahe põrsa surmani (46)

Toimetas Aare Kartau, 8. märts 2019 11:25
Foto: Pixabay
Lincolnshire'i kohalik loomakasvataja süüdistab veganeid kahe põrsa surmas, kui nad protestiaktsiooni ning põrsaste nunnutamisega sealaudas paanikat tekitasid, vahendab The Telegraph.

200 veganit rühmitusest „Meat the Victims“ tormasid mõned päevad tagasi Lincolnshire'i farmeri Sylvia Hooki territooriumile, et protesteerida loomade tapmise ja ebaõiglase kohtlemise vastu. Kohale ilmunud rahvamass ehmatas Hooki ja tema perekonda.

„50 neist rammis end poegimissulgu, mille peale emised paanikasse sattusid. Trampimine põhjustas kahe noore põrsa surma, ning kaks olid veel ohtlikus olukorras, kuid neid õnnestus päästa,“ tõdeb loomakasvataja. Tema sõnul üritas protestijate mass põrsaid nunnutada, mis viis hoopis nende surnuks tallamiseni. Lisaks kahjustati pereettevõtte vara.

„Veganid tõstsid põrsaid üles ning kaisutasid neid – kuulda oli palju lärmi. Põrsastele ei meeldi nunnutamine. Kõigele lisaks panid protestijad põrsad valedesse lahtritesse,“ meenutab Hook. Kokku kogunenud rahvahulk takistas kohaomanikel läbi viia ka tavapärast loomade eest hoolitsemist.

„Meat the Victims“ grupp eitas süüd loomade surmas. Protestija, kes nimetab end „Earthling Ed-iks“ kommenteeris: „Ei saa loomi armastada ja neid tappa. Farmid on süütute vanglad. Need on surmavabrikud!“

Sündmuspaigal oli ka politsei, kes väitis, et neil on kohustus protesti jälgida ning selle lõppemiseni farmi juures korda pidada. Ühtegi arreteerimist siiski ei toimunud.