Eesti uudised

Tallinna–Helsingi tunnel sai 15 miljardit eurot lisarahastust (44)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 8. märts 2019 09:57
Tallinna–Helsingi tunneli plaanFoto: Finest Bay Area Development Oy
Touchstone Capital Partners Ltd rahastab Soome ja Eesti vahelist tunnelit 15 miljardi euroga. Juba varem on tunnelit nõustunud rahastama ARJ Holding LLC 100 miljoni euro ulatuses.

Touchstone Capital Partnersi fond saab vähemusosaluse ning kohustub andma projektile laenu.

Samal teemal

„Oleme väga rahul läbirääkimistega ja saavutatud ühise arusaamisega. Touchstone’il on suured kogemused sarnaste suurte erakapitalil põhinevate infrastruktuuriprojektide rahastamisel”, ütles Kustaa Valtonen tunneliprojekti vedavast ettevõttest Finest Bay Area Development.

Raha antakse kasutusse tunneli ehitusfaasis. Praegu tehakse veel tunneli rajamiseks vajalikke keskkonnaanalüüse ja planeeringuid.

Finest Bay Area Developmenti tunneliprojekti eesmärk on ehitada Soome ja Eesti vaheline merealune raudteetunnel, mille kaudu saaks vedada reisijaid. Projekti üks suurimaid eestvedajaid on Soome visionäär Peter Vesterbacka, kelle sõnul on lisaks tunnelile plaanis luua kuni viie ruutkilomeetri suurune tehissaar, mis jääks mõlemast linnast 10 minutise rongisõidu kaugusele.

Vesterbacka teatas veebruaris, et nad on projekti rahastamisega algsest graafikust ees. Esimesed 100 miljont eurot tuli Dubai ettevõttelt  ARJ Holding Ltd, mille esindajad on rääkinud oma tütarettevõtte kontori Tallinnasse toomisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee