Täiesti loll jutt, keegi pole kohustatud teisele mingit kampaaniat tegema. Ja hariduseta töötule jobule võid teha kasvõi kuldmunade kinkimise kampaania, aga ikka valib teda ainult mõni lumpen või poolearuline nats.
Tartu EKRE esimehena oligi Särg kohustatud tegema vastavalt oma võimetele ja rahalistele vahenditele maksimaalse kampaania temast eespool olevatele nimekirja liikmetele iseenda kasu silmaspidamata.
arutati seda teemat ka raadios. Nestori vastus oli selline, et siis juhtub äkki nii, et parlamendis on saadikud kes ei tea poliitikast midagi. Ja see olevat väga kole lugu. Ma arvan ka, et oleks kole lugu sest siis kui ausad, tublid ja oma valdkonda jagavad vennad hakkaks näpuga järge ajama ujuks praegune s.i.t.t kõik pinnale.
Kui EKRE selle ülekohtu heastamiseks midagi ette ei võta, siis on nad samasugune rahva arvamusest üle sõitev kamp kui teisedki. Ja rohkem neid valida pole mõtet.
Ei ole sellest Särjest ka piirkonna esimehena asja. Püüdsime astuda perega EKRE liikmeks eelmisest sügisest saati, aga iga kord see ebaõnnestus, sest küll oli lubatud ajal kas kontoriuks kinni või avalduse blanketid otsas (kahel korral). Kui inimene ei suuda isegi kontori tööd rahuldavalt korraldada, siis mis kasu tast riigikoguski oleks. EKRE liikmeks astumata jäi nii meil, kui ka mitu tuttavat on kurtnud sama probleemi üle. Seetõttu jäi Särg meie pere häältest ilma, hääled sai Kaalep.
Nimekirja koostamine on EKREs rangelt reglementeeritud. Otsus ei sõltu paarist inimesest. Kui Indrek Särg arvab teisiti, siis lahkugu erakonnast ja liitugu oma sõbererakonnaga.
Jumalal on Särjega teised plaanid, ja seepärast ei saanud Riigikogusse. Tule, Indrek pühapäeval tagasi oma kodukoguduse rüppe ja palvetame ühiselt kõigevägavama poole, et saaksid vihast lahti!
Kaotage ära e-hääletamine ja erakonnasiste pingeridade koostamine, iga inimene kogub oma hääled ning häälte kogus annab riigikokku pääsenute nimekirja. Joodikud ja muidu kergatsid jääksid siis kenasti "pika ninaga".
et panna käima valimiskampaania käigus lubatud Tartu-Pärnu laevaliin oleks riigikogulase palk Särjele kindlasti kasuks tulnud. Tundub, et see lubadus jääbki nüüd täitmata, kahju küll...
B
ongi põhiseaduses kirjas,et valimised on OTSESED.See tähendab,et valida tuleks inimest mitte erakonda.Ja kes saab rohkem hääli see saab ka riigikogusse Põhiseaduses on ka kirjas,et riigikogulased ei tohi kuuluda riigiasutustesse,kuidas nad istuvad siis volikogudes,kas need on eraettevõtted?.Aga näha on,et Põhiseadus on ainult üks paber mida kasutatakse ühes väikeses ruumis.
Kuni meil on parteivalimised, on partei asi, keda riigikokku määrata. Võib olla on Särg EKRE-le vajalikum Tartu piirkonna esimehena kui riigikogulasena? Ja Kaalep on vajalik just riigikogus. Eeldades, et need valikud on parteisiseselt demokraatlikult läbi arutatud js tehtud Eesti edasikestmise huvides, pole siin midagi mul kui valijal nuriseda.
Mis valimisseaduse iseärasus? Enne kandideerimist vaevuge seadust lugema. Riigikogu valimised käivad parteide üldnimekirjade järgi, kuid ajakirjandusele on kasulikum uudiste tootmiseks promoda piirkonna nimekirju.
Ka minu valik oli hr. Särg ja hoopis mina valijana olen solvunud, et sisse saab see, kes saab vähem hääli. Kui hääled ei loe, milleks siis üldse valima minnakse? Pange kohe see paika, kes on nimekirjas esimene. Nii võiksid ka teised erakonnad teha, sest ega sealgi midagi targemat olnud. Imelikud seadused küll
? Siin ju EKRE enda sisene upitamine. Ei muuda nemad ka midagi valimistes selles suhtes, et kõigil erakondadel oma teenete järgi sisenimekiri. Kui valijad saaksid hääle anda ja valida kogu selle 1100 nimekirjas oleva inimeste hulgast ja Riigikokku saaksidki vastavalt üle Eesti enim hääli saanud 101 kandideerijat olenemata erakonnast. Siis oleks valijate hääled Eesti eest.
Kui riigikogusse oleks osutunud valituks ainult vastavuses oma isiklikule häältesaagile oleks meil rahva poolt valitud riigikogu. Praegu on parteide kombinatsioonis.
Särg oli see, kes lubas hakata rahvast Tartust laevaga Pärnusse vedama. Eks sellest ka paadikapteni paberid. Tramm pidi ka Tartusse tulema kui ta volikogusse saab.
Ruuben on liiga noor ja ei suuda konfliktisituatsioonides tasakaalukaks jääda, mida muide on juba tõestanud, et ei suuda.
Särg on vanem ja tasakaalukas.
Valisin ka Indrek Särja, paistis väga tubli ja asjalik mees.
Väga ebaõiglane, et Ruuben tema asemel läks, imelik süsteem meil.
Isiklikult ei tunne kumbagi, aga Indrek tundub palju asjalikum.
Ei tunne isiklikult, ei Kaalepit ega Särge aga ebaõiglane Särje suhtes ,et ta Riigikogusse ei pääsenud.Sellepärast ongi EKREt tarvis,et korralagedust ja ebaõiglust on liiga palju.Kindlasti muutub valimiste kord õiglaseks ja lõppeb kahtlane e-hääletus.
jah, milleks neid erakonnasiseseid nimekirju vaja on, nii saab koha saada ka tuntud inimene, kes ostab omale koha... Häälte arv peaks ikka otsustav olema, mitte see, kes need erakonnasisesed nimekirjad välja mötleb.
Selline ebaõiglus valimistel ei ole uudis, kuid nii pikkade aastate jooksul pole tehtud midagi, et valimised õiglasemaks muuta. Aastaid tagasi olid riigikogus isegi juhtivatel kohtadel saadikud 30--40 häälega. Särg on asjalik inimene ja tema väljajäämine Suurest Slämmist on ebaõiglane
Tegelikult on ikkagi ühiskonnal probleem olnud juba varem, et 291 häälega kohtualune Kallo saab sisse, sest kuulub erakonna juhatusse, aga väärikamad inimesed jäävad enamate häältega välja.
Ega need polegi mingid valimised, tegelikult jätkub kommunismiajastu süsteem, et partei paneb paika kes riigikokku pääseb.Demokraatlikud valimised oleks siis kui enim hääli saanutest võetakse 101 kõrgemal kohal olnut, olenemata parteist.
Välja jääb seepärast, et valimistel on tobe vahetasand, kus erakond otsustab, kes on Riigikokku oodatum kandidaat (üleriigilise nimekirja ja asukoha selles otsustab erakond). Kui see nimekiri oleks avatud, siis reastuks kandidaadid valimistulemuste järgi, aga praegu murrab paremat positsiooni üleriigilises nimekirjas ainult isikumandaat, nagu näiteks Siim Kallas sai.