Hamburger „Gilles et John”.Foto: facebook/barjoenimes
Allan Espenberg 7. märts 2019 17:30
Prantsusmaal mõeldi välja kollavestidele pühendatud hamburger. Riigi lõunaosas asuva Nîmes’i linna restorani „Bar Joe” menüüsse ilmus hiljuti hamburger „Gilles et John” (žil e žon), mis prantsuse keeles hääldatuna hääldub peaaegu sarnaselt kollavestide nimetusega „Gilets jaunes” (žile žon).

 Uus hamburger on valmistatud helekollasest saiast tumedate täppidega, mis meenutavad kummikuulide jälgi manifestantide riietusel.

Lisaks kuulub poliitilise ampsu koostisesse ka hästi piprane kaste „Pisargaas”, aga samuti kaste, mis kannab nimetust CRS (politsei eriüksuse Compagnies Républicaines de Sécurité järgi). Kastme puhul on tähtedel loomulikult hoopis teistsugune tähendus: C – crème (hapukoor), R – ricotta (itaalia juust), S – Saint-Moret (prantsuse kitsejuust). Lisatud on ka sibulat „Élysée palee köögiviljaaiast”. 

Ümmarguse lihatüki nimeks on „rond-point”, sest niimoodi nimetatakse Prantsusmaal ringteid, mis nii väga meeldivad kollavestidele.

Baariomanik Louis ütles: „See on võimalus levitada sündmuste dramaatilisust. Pealegi meie klientidele see meeldib.” Hamburger maksab 9,5 eurot.

9. märtsil tulevad kollavestid Prantsusmaal tänavatele juba 17. laupäeva järjest.