Eesti uudised

GALERII | LAAMENDAMINE VANALINNAS! Segi pekstud peopaiga omanik: hinges on lihtsalt paha tunne (140)

Johanna-Kadri Kuusk, 7. märts 2019 13:38
Kuningakoja peoruumid pärast laamendavaid külalisi.Foto: Tatjana Jefremova
Tallinna vanalinnas asuva Kuningakoja peoruumi omanikud Oleg ja Nadežda Soovik said möödunud pühapäeval kohutava ehmatuse, kui nägid, et peopaiga viimased kasutajad on viisakad ruumid peksnud lahinguvälja sarnaseks. "Nii palju kui meie aru saime, siis ei olnud see sünnipäevalapse kutsutud seltskond,“ rääkis Kuningakoja peremees laamendajate kohta Õhtulehele.

Peopaiga šokeeritud omanikud jagasid Facebookis koledat vaatepilti ja tunnistasid pettunult, et kui seni on klientide usaldamine end ära tasunud, siis viimased külalised on pannud neid koha sulgemise peale mõtlema.

„Kõik, mis me oleme kolme aasta jooksul armastusega loonud ja hoidnud, on hävitatud ja rikutud. Piljard, nõudepesumasin, uksed, peeglid, nõud, kummut, prügikastid ja isegi väike öökulli kuju,“ loetlesid omanikud.

Pidu leidis aset 2. märtsi õhtul.

Nadežda Soovik oli juhtunust äärmiselt vapustatud ega soovinud sellest pikemalt rääkida. "Seda kommenteerib minu abikaasa, ma olen praegu emotsionaalne ja endast väljas," sõnas ta Õhtulehele.

Oleg Soovik selgitas Õhtulehele, et koha oli pannud kinni tütarlaps, et seal oma 18. sünnipäeva tähistada. Kohale pidi tulema 15–20 inimest. Need, kes peoruumides laamendasid, polevat olnud peole kutsutud, vaid kellegi sõbra sõbrad, kes lihtsalt kohale tulid.

„Öösel kell neli, kui kõik olid juba napsu all, oli raske aru saada, kes mida täpselt tegi. Nii palju kui meie aru saime, siis ei olnud see sünnipäevalapse kutsutud seltskond,“ rääkis Oleg. Nii peopaiga omanikud kui ka ruume rentinud sünnipäevalaps tegid esmaspäeval laamendamise kohta politseisse avalduse.

Oleg sõnas, et oleks tal vaid süüdlaste nimed teada, võtaks ta nendega ise ühendust. Praegu ei jää tal muud üle, kui oodata politsei ametlikku teadet.

Tegelikult oleks Olegi sõnul kõige parem, kui peoruume pahupidi pööranud pidulised ise temaga ühendust võtaksid. „Kui teed midagi halba, siis ole mees ja paranda ära. Võib-olla neil on häbi, aga oma tegude eest peab küll vastutama. Üks on see, kui politsei välja uurib, kes need on, teine on see, kui võtad ise ühendust ja vastutad ning sellisel juhul oled juba veidi paremas valguses kui siis, kui politsei kaudu sunnitakse hüvitist maksma,“ ütles Oleg.

Olegi sõnul on lõhkumisega tekitatud rohkem emotsionaalset kui rahalist kahju. „See kahju on kuskil 1000–2000 eurot. Pigem on kurb, et nagu oma korteris käisid mingid võõrad ja tegid kõik ümber. Hinges on lihtsalt paha tunne. Me oleme proovinud teha nii, et inimestel oleks meie juures mõnus ja rõõmus olla ning pärast võib minna kasvõi ööklubidesse, mis siin lähedal on. Aga nüüd tuleb välja, et sellised pätid on... see rikub asja ära,“ rääkis Oleg nukralt.

Kuningakoja peopaiga rentimine maksab päevase ürituse korral alates 15 eurot ja õhtuse ürituse korral alates 25 eurot tunni eest. Reedeti ja laupäeviti maksab Kuningakoja ruumide rent 35 eurot tunni eest.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava kinnitas, et politsei sai väljakutse Kuningakotta 3. märtsi öösel, kus korrakaitsjad viisid läbi esmased toimingud. Juhtunu osas on alustatud väärteomenetlus ning politseile on teada inimeste grupp, kes võivad olla laamendamisega seotud.