Donald Trump (ees) on vähem usaldusväärsem kui tema valetamises süüdi mõistetud endine ihuadvokaat Michael Cohen. Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Hindrek Pärg 6. märts 2019 21:14
Värske küsitluse kohaselt usub 64% ameeriklasi, et Donald Trump sooritas kuritegusid enne presidendiks saamist. 

Quinnipaci ülikooli märtsi alguses korraldatud küsitlusest selgub, et pigem usutakse endist Donald Trumpi ihuadvokaati ja Kongressile valetamises süüdi mõistetud Michael Cohenit kui presidenti ennast, vahendab Suurbritanna väljaanne The Independent.

Cohen, kes läheb vangi Kongressile valetamise, pettuste ja maksudest kõrvale hiilimise eest, astus eelmisel nädalal uuesti USA seaduseandjate ette ning tema sõnutsi olevat Trump rassist, sohitegija ja petis.

Cohenit uskus 50% uuringus osalenud inimest, samas Trumpi pidas siiraks ainult 35%.

Lisaks arvas 64% inimestest, et Trump murdis seadust enne presidendiks saamist ning 45% ka pärast ametivande andmist. Vastukaaluks arvas 43% vastanutest, et Trump pole presidendina midagi kriminaalset teinud. 

"Kui kaks kolmandikku valijatest arvavad, et oled eelmises elus seadust murdnud ning ligi pooled arvavad, et oled seda teinud ka presidendina, siis üldine usaldus on väga nõrk," kommenteeris uuringu üks koostajatest Tim Malloy. 

"Valijate arvates on valeütluste andmise eest vangi minev Michael Cohen usaldusväärsem kui USA president," lisas Malloy.  

Märtsi alguses tehtud küsitluses osales 1120 USA vabariiklastest ja demokraatidest valijat.