Poliitika

ÕL VIDEO | Kaja Kallas potentsiaalsest koalitsioonist Keskerakonnaga: esindame kõige suuremat valijaskonda ja täiendame teineteist (122)

Marvel Riik; toimetas Hindrek Pärg, 6. märts 2019 18:47
Kolmapäeva õhtul kohtusid Reformierakonna ja Keskerakonna esindajad arutamaks võimalust jätkata koalitsiooniläbirääkimistega. Kaja Kallas tõdes, et nende soov on siiras ning nemad ega Keskerakond topeltmängu mängi. 

"Rääkisime sellest, kas meil võib olla kokkuleppe kohti," ütles Reformierakonna esinaine ajakirjanikele. "Jüri Ratas läheb oma juhatusse küsima mandaati meie esitatud kutsele ning tal olid mõningad täpsustused ja küsimused, kui kindel meie tahe on." 

Samal teemal

Kallas mainis, et ühtegi konkreetset teemat ei arutatud, sest need vestlused tulevad ametlike koalitsiooniläbirääkimiste käigus, kuid lisas, et nende lubatud maksuplaanile saadi valijatelt väga tugev mandaat ja sellest ei taganeta. 

Reformierakonna esinaise sõnul on Jüri Ratase tänased väljaütlemised tekitanud küsimusi. "Meie soov on siiras. Samas tunnistan, ja seda selgitas ka Jüri Ratas, et kuna mõlemal erakonnal on pikk ajalugu, siis usaldamatus tuleneb sellest. Kuid peame sellega hakkama saama."

Kallase sõnul jäeti sotsiaaldemokraadid ja Isamaa koalitsioonikõnelustest kõrvale mitmetel põhjustel, kuid tõi esile kaks suuremat punkti. "Me esindame Keskerakonnaga kõige suuremat valijaskonda ja täiendame teineteist. Kahekesti saaksime pakkuda Eesti riigile stabiilsemat valitsust, et lahendada Eesti jaoks olulisi küsimusi."

"Reaalsus on see, et me ei võitnud absoluutset häälte enamust. See tähendab, et peame kellegagi koostööd tegema ja mistahes otsuse ta teeb, keegi ei ole ikka õnnelik ja sellega tuleb lihtsalt leppida," kommenteeris Kallas Reformierakonna valijate võimalikku pettumust Keskerakonnaga koalitsiooni moodustamise üle. 

Kallase sõnul saab Ratas ka usaldada. "Jüri Ratas kinnitas mulle, et ei mängi topeltmängu. Meie ka ei mängi." 

Nüüd jääb Reformierakond ootama reedet, mil kohtub Keskerakonna juhatus ning selgub, kas erakonnad alustavad koalitsiooniläbirääkimisi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee