Seisukoht

Seisukoht | Kala Eesti rahvusdopinguks! (1)

Vidrik Võsoberg, Kalale! peatoimetaja, 6. märts 2019, 17:52
Käisin nädalavahetusel tööasjus Peipsil kalapüügivõistlusel ja kalapeol ning imestasin. Kõik inimesed, kellega kokku puutusin, olid heatujulised, sõbralikud ja toredad. Ei näinud vingus ninasid, ei kuulnud pahuraid kommentaare.

Põhjust iseenesest olnuks. Tuul tõmbas läbi kontide, kalasaagid olid väiksed ja järgmisel päeval pidid toimuma valimised – mille tulemused pole teadupärast paljudele just mokkamööda. Samuti oli dopinguskandaal äsja Eesti tippsuusatamisele ilmselt aastateks surmapõntsu pannud.

Jäin mõtlema, et ehk on peale värske õhu kalatoit see, mis Kasepää Kala külastajatel tuju positiivsena hoidis ja hoiab. A-, D- ja E-vitamiin, omega-3 rasvahapped, jood ja kasulikud mineraalid – ainest on.

Mu kodukandis on käibel ütlus sõjaaja kohta: kes kalla sei, tuu ello jäi (kes kala sõi, see ellu jäi). Kõik teame seda väidet meheau vormishoidmise kohta: sööge sibulat ja kala...

Ehk võikski kalatoit olla eestlaste rahvusdoping. Jätame seapeki poeriiulile ja verekotikesed doonorikeskusele. Tervis ja enesetunne püsivad head ning tuju takkapihta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee