Eesti uudised

Sünnitus Solarise keskuses: naine läks kempsu ja kümne minuti pärast oli tita käes! (60)

Johanna-Kadri Kuusk, Juhan Mellik, 6. märts 2019, 14:26
Solarise keskusFoto: Tiina Kõrtsini
Kolmapäeval tuli lapsuke ilmale Tallinnas Solarise kaubanduskeskuse nullkorruse tualetis.

Kaubanduskeskuse turundusjuht Kristin Lepikson kinnitas, et selline lugu tõepoolest juhtus. „Elu on täis ootamatusi! Saame rõõmsalt kinnitada, et ema ja lapsega on kõik korras. Kindlasti paneme neile ka omalt poolt kingituse teele ja soovime kiiret kosumist,“ kommenteeris Lepikson.

Solarise keskuse haldusjuht Rain Luks teadis rääkida, et sünnitus toimus lõuna paiku. „Naisterahvas läks tualetti ja kümne minuti pärast oli tal tita käes. Väike tütar oli,“ selgitas ta. 

Luksi sõnul oli naine sünnituse ajal olnud tualetiboksis. Teised WC-s viibinud külastajad olid lapse nuttu kuuldes läinud sünnitajale appi ja kutsunud kiirabi.

Naistearst Andrei Sõritsa on Õhtulehega rääkides võrrelnud sünnitust autosõiduga, kus sa ei pruugi kunagi ette teada, kuidas sõit kulgeb. Kui naine hakkab sünnitama kohas, kus arstiabi ei ole niipea kättesaadav, soovitab Sõritsa siiski rahulikuks jääda.

„Sünnitus kestab tavaliselt 10–12 tundi. Laps liigub mööda sünnitusteid, see võtab aega,“ selgitas Sõritsa. Ta märkis, et kiiremini tuleb laps ilmale siis, kui tegu on naise jaoks mitmenda sünnitusega.

Eesti Sünnitoetajate Ühenduse õpetaja Aale-Triinu Sonn ütleb, et ei ole küll juhtunu detailidega kursis, ent ei usu hästi, et sünnitus nõnda äkiliselt ja ootamatult pihta võiks hakata.

„See on ülimalt ebatavaline, üldiselt paneb naine ikkagi enne tähele, et midagi on natuke teistmoodi,” lausub Sonn. Mõned tunnid kuni isegi päev varem olevat tavaliselt ikka midagi tunda. Mida aga teha, kui tõesti jõuab kätte nii äärmuslik situatsioon? „Kiirabi kutsuda,” soovitab Sonn.

Lapse jaoks Sonni sõnul sünnikoha osas mingit vahet ei ole. „Tema jaoks on see ikka ühesugune ja kauakestev protsess,” lausub Sonn.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee