Poliitika

Jüri Ratas valitsusest Reformierakonnaga: me ei nõustu ebavõrdsust süvendavate maksumuudatuste ja venekeelsete koolide sulgemisega (80)

Johanna-Kadri Kuusk, 6. märts 2019 12:59
Jüri RatasFoto: Robin Roots
Reformierakond teatas kolmapäeval, et alustab Keskerakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi. Jüri Ratas kinnitas, et erakond ei plaani läbirääkimistel taganeda valimislubadustest, nagu venekeelsete koolide ja viimase valitsuse määratud maksusüsteemi säilitamine.

„Me seisame kindlasti nii kõigi oma valijate kui iga Eestimaa inimese heaolu eest. Sõltumata sellest, kas Keskerakond jätkab valitsuses või opositsioonis,“ kinnitas Ratas, Facebooki postituses.

Samal teemal

„Reformierakonna senised sõnumid on olnud vastuolulised. Esialgu anti mõista, et eelistatakse moodustada uus koalitsioon Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaaga. Nüüd tehti ametlik ettepanek hoopis meile. Kohtun täna õhtul Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega, et seda ettepanekut arutada. Seejärel peab kujundama seisukoha Keskerakonna juhatus,“ jätkas Ratas.

Ratase sõnul lähtub Keskerakond läbirääkimistel enne valimisi antud lubadustest.

„Meie jaoks on oluline seista madalat ja keskmist tulu teenivate inimeste, erakorralise pensionitõusu, solidaarse tervishoiusüsteemi, põllumajandustoetuste ja tasuta ühistranspordi laiendamise eest. Me ei nõustu riigieelarvet koormavate ja sissetulekute ebavõrdsust süvendavate maksumuudatustega, mis annaksid igakuiselt juurde sada eurot vaid jõukamale osale ühiskonnast, aga ei tooks ühiskonna enamusele mingit võitu,“ loetles Keskerakonna esimees.

Ratase sõnul ei ole Reformierakond lihtsalt ähvardanud venekeelsete koolide sulgemisega ega ole nendele haridusküsimustele sisuliselt lähenenud.

 

Samal teemal

06.02.2019
BLOGI | President kohtus erakondade esimeestega, Reformierakond otsustas minna koalitsiooni Keskerakonnaga
06.02.2019
ÕL VIDEO ja FOTOD | Reformierakonna juhatus alustab koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga
05.02.2019
VIDEO | Kaja Kallas: Yana Toomiga valitsuses olemine poleks ületamatu