Poliitika

ÕL VIDEO ja FOTOD | Reformierakonna juhatus alustab koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga (193)

Kristjan Väli | Video: Tiina Kõrtsini, Tatjana Iljina, 6. märts 2019 12:18
Foto: Tiina Kõrtsini; Tatjana Iljina
"Teeme ettepaneku alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga," kinnitab Reformierakonna esimees Kaja Kallas. Ta tunnistab, et üksmeele leidmine võib osutuda väga raskeks, ent tegemist on parima võimaliku variandiga.

Reformierakonna juhatus kogunes täna ennelõunal partei peakontoris Tallinnas Tõnismäel, et arutada, milliste partneritega valitsus moodustada. Pärast pooleteisetunnist vestlust teatas erakonna esimees Kaja Kallas, et  alustab koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga. 

"Läbirääkimised saavad olema väga rasked," tunnistas Kallas.

Miks mitte ja Erakond Isamaa ja Sotsiaaldemokraadid? "Probleem on nende omavahelistes suhetes. Nad mõlemad möönsid, et tuleks koalitsiooni pagasiga, mis tuleks kaasa praegusest valitsusest. Ja see oleks juba etteprogrammeeritud raskus."

"Olen viimase paari päeva jooksul mitu korda Jüri Ratasega rääkinud, tema soov on viia oma erakond koalitsiooni," ütles Kallas, et  erakonna juhatuse otsus oli üksmeelne. 

“Juhatuse seisukoht oli, et koos Keskerakonnaga suudame me moodustada Eestile stabiilse valitsuse, kes saab lahendada Eesti suuri probleeme. Kahekesi esindame me suurt osa Eesti valijatest, mis on kindlasti hea ühiskonna sidususele. Jah, meil on Keskerakonnaga maailmavaatelisi erimeelsusi, aga Eestis on alati olnud koalitsioonivalitsus ja me usume, et saame kokkuleppele nii, et meie mõlema valijate huvid on esindatud.”

“Meie soov on alustada koalitsioonikõnelustega võimalikult kiiresti,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Reformierakonna juhtkond on pärast valimiste võitu kohtunud Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku erakonna kui ka Erakond Isamaa delegatsioonidega, et arutada potentsiaalset koalitsiooni.

Kaja Kallase samm teha pakkumine Keskerakonnale on mõnevõrra üllatav, arvestades, et esmaspäeva õhtul ütles KE esimees Jüri Ratas, et Reformierakonna esimene eelistus on Isamaa ja SDE. "Eks nad peavad tegema selgeks, kellega tahavad edasi minna," rääkis peaminister nädala alguses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee