Eesti uudised

KOHTUASI: Eesti kunagine naftakuninganna laenas sadu tuhandeid eurosid tööandja raha oma tütarde firmale (4)

Eesti Ekspress, 6. märts 2019 08:24
Foto: Stanislav Moshkov
Eesti kunagine naftakuninganna 55aastane Olga Kozlovskaja istub kohtupingis, sest tema tegevus naftafirma Daxin Baltic juhina käivitas ühe kriminaalasja ja mitu väiksemat kohtuvaidlust.

Riiklikult tunnustatud ekspert Urmas Võimre teatas nelja Kozlovskaja allkirjastatud laenulepingu kohta, et need tehingud ei toimunud turutingimustel, tekitasid maksuriske ning olid põhjendamatud ja kahjulikud.

Kozlovskaja juhtis aastatel 2009-2016 naftavahendamisega tegelevat ettevõtet Daxin Baltic OÜ ja hakkas 2012. aastal andma ebatavaliselt soodsaid laene osaühingule Vakhold, mis kuulus Kozlovskaja tütardele Aleksandra Sentšikule ja Valeria Tomskajale.

Esimese 2012. aastal sõlmitud lepinguga laenas Daxin Baltic Vakholdile ilma tagatiseta ja hämmastavalt madalate intressidega 123 000 eurot, 2014. aastal 80 000 eurot ning 2015. aastal lisandus juba laenatud rahale veel 50 000 ja 42 000 eurosed laenud.

Ekspert Võimret hämmastab tõsiasi, et raha laenati ilma tagatiseta, samas Olga Kozlovskaja on oma advokaadi Aivar Pihlaku kaudu kommenteerinud, et põhjused tema tagandamiseks Daxin Balticu juhatusest olevat olnud otsitud, ja seda „eesmärgiga saada kontroll kolmandale isikule kuuluva naftasaaduseks oleva kauba suhtes“.

Refereeritud artikli täispikk tekst Eesti Ekspressis.