Eesti uudised

VIDEO | Antsla vallavolikogu liige: lapsevanem võib oma põrsaid kodus ka kasvatada (84)

Toimetas Hindrek Pärg, 5. märts 2019 21:58
Antsla vallavolikogu istungFoto: Ekraanitõmmis.
"Kui keegi uriseb, et lasteaias on midagi kallist või odavat, võib oma põrsaid ka kodus kasvatada," ütles Antsla vallavolikogu liige jaanuari lõpus toimunud koosolekul. 

Volikogu koosolekul tuli arutelule määruse eelnõu, mis hõlmas toitlustuskulude katmise kord Antsla vallas koolieelsetes lasteasutustes ja munitsipaalkoolides. Üks volikogu liige, kelleks postituse all kommentaarinud inimeste sõnul oli Lehar Neve, võttis arutelu lõpus sõna ning avaldas arvamust.

"Olen ise ka lapsevanem. Tean väga hästi, kui palju need lapsed riigi poolt sisse toovad ja välja viivad. See on päris kasumlik äri. Ja kui keegi nüüd uriseb, et lasteaias on midagi kallist või odavat, no võib oma põrsaid ka kodus kasvatada, ei pea neid lasteada viima. Nii lihtne see ongi," kõlas volikogu liikme repliik. 

Sõnavõtt algab allolevas videos alates 40:03. 

Antsla valla elaniku pärimisele, et nad peaksid vabandama sellise käitumise ja solvangute eest, vastas vallavolikogu esimees Merike Prätz, mille Õhtuleht avaldab täismahus: 

"Ma mõistan Teid, et selline volikogu liikme väljaütlemine ei ole kohane ja võib olla solvav, aga volikogu liige on oma arvamistes ja väljaütlemistes vaba.

Iga volikogu liige peab ise võtma vastutuse oma sõnade eest.

Ma arvan, et selline väljaütlemine oli väga ootamatu ka teistele volikogu liikmetele ja nad kindlasti ei toetanud seda arvamust. Selle päevakorrapunkti sisuline käsitlus oli selleks ajaks lõpetatud ja kui keegi volikogu liikmetest soovib öelda repliiki, siis volikogu esimees seda keelata ei saa.

Lisan selgituseks, et vastavalt Antsla valla põhimäärusele on igal volikogu liikmel õigus iga päevakorrapunkti osas esitada 4 küsimust ja 2 repliiki, st päris sisuliseks aruteluks ei saagi volikogu kujuneda.

Olen sel teemal volikogu liikmega vestelnud, aga otseselt kohustada teda vabandama mina ei saa."