Eesti uudised

Zavoodi omanik põhjendab sisenemiskeeldu: Ruuben Kaalep tüütas kliente ja karjus natsitervitusi (44)

Kristjan Väli, 5. märts 2019, 17:03
Foto: Aldo Luud
„Keeld oli ajendatud asjaolust, et purjus olekus Kaalep tülitas kliente, ülistas Natsi-Saksamaa vaateid ja juhti. Karjus natsitervitusi “Sieg Heil” ja “Heil Hitler”,“ põhjendab Tartu kultusbaari Zavood omanik Mario Pizzolante, mispärast ei ole EKRE nimekirjas riigikokku pääsenud noorpoliitik Ruuben Kaalep tema baari oodatud.

Baariomanik Pizzolante sõnul sai Kaalep alguses vaid hoiatava keelu, mida hiljem on pikendatud. „Hoolimata algsest lühiajalisest külastuskeelust on Kaalep hiljem korduvalt salaja baari sisenenud ning huligaanitsenud, sh kleepinud WC-de seintele jms kohtadesse hulgaliselt EKRE reklaamkleepsusid, mida meie töötajaskond on pidanud suure vaevaga eemaldama. Tema huligaansest käitumisest tulenevalt oleme olnud sunnitud Ruuben Kaalepile kehtestama pikaajalise külastuskeelu,“ sõnab ta.

Kaalepil on keelust veidi teistmoodi arusaam. „Baarikeeld kehtestati 2017. aastal ja selle aluseks oli ühe vasakpoolse aktivisti postitus Facebookis, kus ta toorelt sildistas ja halvustas seltskonda, kellega oli mind baaris näinud. Keeldu pole küll alati jõustatud ja olen sellest hoolimata mõned korrad hiljemgi Zavoodis käinud,“ muljetab poliitik.

Ta lisab, et kõigest hoolimata ei ole tal mingit probleemi sellega, et selline keeld talle peale on pandud. “Mina pooldan enamikes olukordades eraettevõtja õigust diskrimineerida oma kliente nii maailmavaate kui ka rahvuse, rassi, soo ja vasakukäelisuse põhjal.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee