Eesti uudised

Äpardus Läänemaal: Valimisametniku vea tõttu kaotas vallavanem ühe hääle (5)

Asso Ladva, 5. märts 2019 17:14
TEMPLEID PEAB OLEMA KAKS: Igal hääletussedelil peab olema kaks templit - üks sees ja teine nagu siin pildil väljaspool. Lääneranna vallas jäi neljale sedelile teine tempel löömata.Foto: Aldo Luud

„Kaotsi läks neli häält, kaks reformierakonnale ja kaks keskerakonnale. Üks neist kaotatud häältest oli antud meie vallavanemale! Nii et mingis äraostmises, nagu mõnedes kommentaarides on öeldud, meie inimesi küll süüdistada ei saa,“ ütleb Kristina Kukk Lääneranna vallavalitsusest.

Lääneranna vallas Koongas ei löönud valimisametnik esimese eelhääletuspäeva esimesel tunnil valimissedelitele templit ja seepärast tuli neli sedelit hiljem kehtetuks tunnistada. Koonga valimisjaoskonnas tuli kehtetuks tunnistada kokku kuus sedelit, lisaks tembeldamata sedelitele oli kahele kirjutatud hoopis mujal ringkondades kandideerinud kandidaadi numbrid. „Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga ning ma palun vabandust nendelt inimestelt, kelle hääl sel moel lörri läks,“ ütleb Lääneranna valla valimiskomisjoni esimees Cariina Pähk. „Iga valija hääl on oluline ning mul on sügavalt kahju, et selline asi juhtus.“ Kogu vahejuhtum on Kuke sõnul seda seletamatum, et kõik valimistega seotud inimesed said põhjalikult koolitatud ja lisaks oli kõigil neil käeulatuses detailne juhend, kuidas mingit asja tegema peab. Pealegi ei olnud eksinud ametnik valimiste juures sugugi mitte esimest korda tegev.

„Pähk on seda meelt, et tegu on kollektiivse vastutusega,“ lisab Kukk, sest keegi ei taha viga teinud inimest tümaks tampida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.03.2019
Riigikogu valimistel osales 63,7% valijatest
05.03.2019
FOTOD | Jüri Ratas Reformierakonnaga kohtumisest: tore, et nad meid kutsusid, aga me pole nende esimene eelistus
05.03.2019
NARVAKAD ON RÄÄKINUD: hääletama ei mindud Savisaare puudumise, koolisõja ja Eesti 200 kampaania tõttu!
04.03.2019
GRAAFIK | Milline peaministrikandidaat sai kõige rohkem hääli?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee