Maailm

LIIGA PALJU KONKURENTE? Hillary Clinton kinnitab: mina enam presidendiks ei kandideeri! (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. märts 2019 18:36
Hillary ClintonFoto: Reuters/Scanpix
USA endine riigisekretär Hillary Clinton kinnitas, et ei kavatse 2020. aasta presidendivalimistel osaleda, vahendab BBC.

Ehkki Clintoni 2016. aasta rivaal Bernie Sanders osaleb taas kampaaniarallil ja loodab võita nii demokraatliku partei kandidatuuri kui ka presidendi ametikoha, ei ole Clintonil endal enam mingit huvi riigipeaks saada. Clinton vestleb meeleldi teiste 2020. aastal kandideerida soovijatega ning annab neile nõu – ta lisas, et on seda juba ka teinud – kuid ei kavatse ise enam uuesti võitlusse asuda. Clinton kaotas 2016. aasta valimised Donald Trumpile, enne seda kaotas ta partei kandidatuuri president Barack Obamale.

Samal teemal

Asi pole vaid selles, et Clintonil on varasem kaotuskogemus. Demokraatide kandidaate on lihtsalt niivõrd palju: Massachusettsi osariigi senaator Elizabeth Warren, New Jersey senaator Cory Booker, California senaator Kamala Harris, Vermonti senaator Bernie Sanders, Minnesota senaator Amy Klobuchar, New Yorgi senaator Kirsten Gillibrand, San Antonio linnapea Julian Castro, South Bendi linnapea Pete Buttigieg, Hawaii osariigi 2. valimisringkonna rahvaesindaja Tulsi Gabbard ja Colorado osariigi endine kuberner John Hickenlooper.

Endine sõjaväelane Richard Ojeda otsustas kandideerimisest loobuda. Endiselt pole veel teada, mis on Obama-aegse asepresidendi Joe Bideni kavatsused.

Ehkki demokraatidest kandidaate on terve posu, valitseb senaator Sandersi sõnul nende seas üksmeel: kes iganes ka lõpuks partei poolt valituks osutub, kõik teised toetavad Donald Trumpi vastu minejat igal juhul. Sanders rääkis telesaates „Late Night with Seth Meyers“, et paljud konkurendid on tegelikult tema sõbrad ning et seetõttu on pisut kummaline nendega võistelda.

Samal teemal

19.01.2019
TEISELE KATSELE: Bernie Sanders kandideerib taas USA presidendiks
24.10.2018
Hillary Clintonit herpesega võrrelnud naine vabandas