Poliitika

Kaja Kallas välismeediale: EKRE tahab kõik hävitada (710)

Juhan Mellik, 5. märts 2019, 15:14
Kaja Kallas. Foto: Erki Pärnaku
Briti nädalakiri Economist võrdleb oma värskes numbris Eestit Moldovaga. Mõlemad on endised idabloki riigid, Moldova maadleb aga endiselt korruptsiooniga, sellal kui Eesti on nagu tõeline musternäidis.

Ajakiri kirjutab, et mitmes mõttes on Eesti ja Moldova kui täielikud vastandid. Eesti liitus Euroopa Liiduga aastal 2004, Moldova läbirääkimised ühendusega on siiani ummikus. Eesti asub korruptsioonivabaduselt maailmas 18. kohal, Moldova on 117. Eesti teeb nime oma infotehnoloogia sektoriga, sellal kui Moldova peamiseks kaubaartikliks on veinid.

Siiski polevat ka Eestis kõik pilvitu. Autor toob välja, et äsja toimusid Eestis parlamendivalimised ning et ka siin leidub populistlik, immigrandivaenulik ja euroskeptiline partei nimega EKRE.

„Nad tahavad kõik hävitada,” lausub ajakirjale Kaja Kallas, keda Economist esitleb kui liberaalse Reformierakonna juhti, kes kaotab paremkonservatiividest rääkides korraks enesevalitsuse.

Loe originaalartiklit siit.

Samal teemal

5. märts 2019, 13:22
Tartu kultusbaari ei sobi, aga riigikokku küll: Ruuben Kaalepil on Zavoodi sisenemiskeeld
5. märts 2019, 10:09
Kas Eesti poliitika ekrestub? Kas Helmed tegid Donald Trumpi?

710 KOMMENTAARI

t
TÕDE 10. märts 2019, 11:44
Nii nürimeelset valitsuse moodustajat pole varem olnud, aga hirm on nahas ja ülisuure e-häälte saagi kogunud RE võib ennast opositsiooni mängida.
k
krt 10. märts 2019, 10:40
see on tõsi et ekre tahab eestivaenulike parasiitide korruptantliku süsteemi hävitada,või kellegi arust on ok kui õigussüsteem on komparteiliselt kotistatud valgustkartvaid tegusid avalikult 75ks aastaks salastades või et see normaalne kui süüdimatult võimaldatakse rahapesu?
Loe kõiki (710)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee