Eesti uudised

VIDEO | Tartumaal kadunud tüdrukud tahtsid telkima minna (23)

Toimetas Hindrek Pärg, 5. märts 2019, 13:10
Foto: Kaader videost
Patrull tuvastas Tartumaal kadunud 13aastaste Marie ja Inessa asukoha  ja mõlemad tüdrukud on turvaliselt politsei hoole all. 

Politseile laekunud vihje järgi nähti tüdrukuid viimati 4. märtsi õhtupoolikul Tartumaal Reola tankla juures kottide-kohvrite otsas istumas. 

Politsei kontrollis hulga Viljandi-, Tartu-, Jõgeva- ja Põlvamaale jäävaid mahajäetud mõisahooneid, kooli- ja talumaju, lautasid-küüne ja teisi kõrvalhooneid, millest mõnede asukohti olid tüdrukud enne kodust lahkumist internetist ka uurinud. Ühtlasi kontrollis politsei erinevaid bussiliine saamaks infot, millises suunas tüdrukud liikuda võisid. Lähedaste, klassikaaslaste ja tuttavate küsitlemine viitas, et tüdrukud plaanisid teadlikult kodust lahkumist eesmärgil, et omapäi mõnes kõrvalises kohas elama asuda.

"Ööpäev intensiivseid otsinguid viis sihile, kui leidsime tüdrukud ja nende laagriplatsi Tartumaal ühest metsatukast. Selgus, et lapsed lahkusid kodust suuresti igavusest ning sellist plaani olid nad pidanud juba poolaasta jagu. Lapsed rääkisid politseinikele õhinal, kuidas nad plaanisid kaugemalegi edasi liikuda, rännata ja seigelda ning kaaluda koju tagasiminekut kõige varem suve saabudes," kirjutas Lõuna prefektuur sotsiaalmeedias. 

Noorsoopolitseinik selgitab peagi laste ja nende vanematega vestluses lähemalt, mis asjaoludel selline vahejuhtum aset leidis.

23 KOMMENTAARI

k
kahju 6. märts 2019, 06:55
kahju, et lapsukesed koju aeti. Oleks võinud võtta jälgimise alla ja vaadata, kuidas asi areneb, millega asi lõpeb. Võibolla oleksid ligi meelitanud samasuguse poisteseltskonna . Ja oleks tekkinud pärismaalaste kogukond, kes ennast ise ära majandab ka ilma lastetoetusteta.
k
5. märts 2019, 22:20
Korralik varustus ja telgi - 30 mis seal viga on
Loe kõiki (23)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee