Tagaotsimisfoto. Leia (vasakul) ja Caroline läksid metsa uitama ema keelust hoolimataFoto: AP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 4. märts 2019 20:57
Päästjad leidsid 44 tundi California metsas kadunud kaks õde elusalt ja tervelt, vahendavad ABC News ja BBC. Tüdrukute teadmised metsas ellu jäämisest võisid politsei arvates neid hullemast saatusest päästa.

Kaheksa-aastane Leia ja tema nelja-aastane õde Caroline kadusid reede pärastlõunal. Ema otsis neid koos sõprade ja pereliikmetega taga ning teatas siis laste kadumisest politseile.

Loodushuvilised tirtsud rääkisid, et leidsid metsaservalt hirveraja ning otsustasid asja uurida. Ema keelas neil minna, ent paraku sel korral keeld ei mõjunud. Ema ei pannud nende tegemisi korraks tähele ja läinud nad olidki. Ühel hetkel kadus lastel rada silmist ja sellega koos ka kodutee. Pärast mõningast ekslemist otsustasid tüdrukud paigale jääda.

Pühapäeval, 44 tundi pärast tüdrukute kadumist leidsid päästjad lapsed üles. Suure põõsa alla peitu pugenud lapsed olid küll pisut külma saanud, kuid muidu terved ja heas tujus. Nälga ja janu kustutasid nad taskusse pistetud müslibatoonide ja lehtedele tekkinud kastepiiskadega. Eksinud tüdrukud viskasid batoonide ümbrispaberid maha, mis aitas päästjatel nende asukohta paremini leida. Samuti olid neil jalas kummikud, mis mõnes kohas pinnasele sügavad jäljed jätsid.

Kohaliku šerifi sõnul on siiski ime, et tüdrukud paksust metsast üles õnnestus leida. Kodust olid nad umbes 2,3 kilomeetri kaugusel. Tüdrukutele tuli šerifi sõnul suuresti kasuks kohalikus huviringis osalemine, kus lastele muu hulgas metsas ellu jäämist õpetatakse.

Õnnelik taaskohtumine: pereliikmed embavad viimaks üles leitud lapsi Foto: AP/Scanpix

Kommentaarid  (6)

am 5. märts 2019 10:04
Vägev.Mõnes kohas õpetatakse ka midagi kasulikku veel,peale mobiili jõllitamise.
Tom 5. märts 2019 16:32
Te ise kommenteerisite siia mobiilist või arvutist? Olge hea ja ärge jõllitage oma ekraani.
5. märts 2019 08:17
Õnneks leiti nad üles, aga kas muud jalanõud poleks jälgi jätnud ja kui lapsed poleks loodust reostanud (prügi maha visanud)?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS