Foto: Teet Malsroos
Hindrek Pärg 5. märts 2019 00:34
Keskerakonna juhatus kogunes täna kell 19.00 Tallinnas Narva maanteel asuvas peakontoris, et arutada valimistulemusi ja edasist plaani. Õhtulehel õnnestus saada erakonna esimehelt Jüri Rataselt kommentaar pärast tema naasmist ERRi otsestuudiost, kui arutelud veel käisid. 

Keskerakond kohtus täna päeval ka Reformierakonnaga, kus tuli teemaks potentsiaalne koalitsioon. Ratase sõnul oli tegu alles esimeste kõnelustega "Eks valimiste võit meie poliitilises kultuuris on selline, et koalitsiooniläbirääkimisi tuleb pidada. Tore, et Reformierakond meid kutsus, aga saan aru, et nende esimene eelistus on Isamaa ja SDE. Eks nad peavad tegema selgeks, kellega tahavad edasi minna," ütles peaminister hilistel õhtutundidel. 

Ratas tõi välja erakonna jaoks olulised teemad, mille kohta ei olda nõus järeleandmisi tegema. "Ma pole nõus, et lähme taas jõukamaid edasi aitama ega pööra tähelepanu pensionäridele. See otsus oli õige, et läksime ravijärjekordi lühendama. See tähendas haigekassa suuremat toetust ja solidaarset tervisehoiusüsteemi ning siit ei saa grammigi tagasi anda. Lisaks ütlesin Reformierakonnale, et tasuta ühistransport on üks küsimus, millega Keskerakond pole nõus tagasiminekut tegema." 

Teadupoolest lubas Reformierakond valitsusse jõudes tasuta ühistranspordi kaotada. 

Kuigi Reformierakond võitis valimised, pole välistatud Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioon. Jüri Ratas ei tahtnud selle võimalikkusest lähemalt rääkida. "Lähtume ikka sellest, kes on valimised võitnud ja vaatame, mis otsuse Reformierakond ja Kaja Kallas teeb." 

Kas olete arutanud EKRE ja Isamaaga võimaliku koalitsiooni loomise üle? "Ütlen veelkord, et meil on täna kaamera silmade eest toimunud ainult üks kohtumine ja see oli Reformierakonnaga," vastas Ratas ja suundus tagasi erakonna koosolekule.