Sportlased ei saa valimistulemustega kiidelda, paljude jaoks jäi riigikogu uks suletuks (43)

Siim Kera, 4. märts 2019, 18:37
TEHTUD! Kristina Šmigun-Vähi pääses riigikokku. Foto: Erki Pärnaku

Riigikogu valimistel tõmbas endistest (ja praegustest) sportlastest pikima kõrre Kristina Šmigun-Vähi, kes teenis Reformierakonna ridades 2002 häält.

Tõsi, aegade jooksul erinevate võitluskunstidega tegelnud Mihhail Kõlvart napsas 17 075 inimese poolehoiu, kuid ennekõike seostatakse teda siiski poliitikaga, mitte spordiga. Šmigun-Vähiga on olukord risti vastupidine, kuid tal on võimalus järgmise nelja aastaga end kindlalt poliitikamaailma naelutada.

Kahekordse olümpiavõitja sõnul on tema isiklikust tulemusest olulisem see, et 34 mandaati teeninud Reformierakond võitis. Teisel kohal lõpetanud Keskerakond jäi maha pika puuga, peaministripartei saagiks jäi seekord 26 riigikogu kohta.

Edasi lugemiseks:

7. september 2019, 00:05
DEBÜTANDID RIIGIKOGUS! Millised on Kristina Šmigun-Vähi ja Baruto 130 päeva Toompea muljed?
7. mai 2019, 15:24
Skandaalne Anastassia Kovalenko naasis ringrajale ja kerkis paduvihmas poodiumile
12. märts 2019, 14:12
Värske riigikogulane Kristina Šmigun-Vähi saab koos 27 tippsportlasega riigilt haridusstipendiumit