Poliitika

FOTOD | Sotsiaaldemokraadid otsustasid vastu võtta Reformierakonna pakkumise koalitsiooniläbirääkimisteks (203)

Marvel Riik , 4. märts 2019 19:46
Foto: Teet Malsroos
XIV riigikogu valimistel kehva tulemuse saanud sotsiaaldemokraadid kogunesid peakontorisse arutama, kuidas edasi minna. Pärast pikka koosolekut kinnitas partei esimees Jevgeni Ossinovski, et asutakse koalitsiooni moodustamiseks Reformierakonnaga vestlusesse. 

"Valimistulemused võtsime juba eile vastu pettumustundega. Tulemus jäi alla ootuste ning juhatus analüüsis ringkondade kaupa ja vaatas, kus midagi tegemata või vajaka jäi. Omakeskis üksteisele näpuga ei näidanud, kes kui palju hääli toomata jättis. Eks tervikuna on selge, et kandidaadid tegid kampaaniat tugeva vastutuulega," sõnas Ossinovski.

Kuigi juhatus ei olnud tervikuna erakonna tulemusega rahul, kinnitas Ossinovski, et jätkab erakonna esimehena vähemalt juunini, mil toimuvad korralised juhtkonna valimised. Samas sõnas mees, et on veel vara rääkida, kas kandideerib uuesti erakonna juhi kohale. 

"Selle mandaadi, mis on antud mulle, kannan lõpuni. Seda, mis juunis saab - kes kandideerib, milliseid järeldusi erakond tervikuna teeb, millised on tulevikuplaanid - on veel vara rääkida. Meil seisab ees veel ka süsteemne valimistulemuste analüüs," rääkis Ossinovski. 

Sotside esimees ei soovinud ka öelda, millest nemad ei ole nõus koalitsioonis loobuma. "Koalitsiooniläbirääkimistes, nagu kõikides läbirääkimistes, pole mõtet ette öelda, milliste seisukohtadega sinna lähed. See üldjuhul kahandab sinu läbirääkimisruumi ja nõrgendab positsiooni. Tänases kontekstis on tegemist pigem toreda tutvumisvestlusega. Kuulame partnerite mõtteid, mida nemad kindlasti järgmise nelja aastaga tahaksid teha ja sellelt hakkame arutama oma eesmärke ja nõudmisi." 

XIV riigikogu valimised võitis ülekaalukalt Reformierakond, kelle poolt hääletas 28,8% valijatest, mis annab parteile parlamendis 34 kohta. 

Keskerakond jäi teiseks (23,1% ja 26 kohta), EKRE kolmandaks (17,8% ja 19 kohta), Isamaa neljandaks (11,4% ja 12 kohta) ja SDE viiendaks (9,8% ja 10 kohta). 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee