Poliitika

Asendusliikmena riigikokku pääsenud Hardi Volmer taasvalituks ei osutunud: eks ma olin sellega arvestanud (8)

Keit Paju, 4. märts 2019 15:26
Hardi Volmer eilsel sotsiaaldemokraatide valimispeolFoto: Tiit Tamme
Meelelahutajatest ja kultuuritegelastest jäi tänavu riigikogust välja ka sotsiaaldemokraat Hardi Volmer, kes 2016. aastal Sven Mikseri asendusliikmena riigikokku pääses. “Nagu ikka, sellistel puhkudel, on emotsioonid kahetised. Ega see võimalus tunduski vägagi hatune niikuinii, eks ma olin sellega arvestanud,” räägib Volmer.

Volmer sai 2015. aasta riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimispiirkonnas 818 häält, tänavu toetas teda 219 valijat. Põhjuseid, miks vähem valijaid tema numbri valimissedelile kirjutasid, on Volmeri arvates mitmeid. “Seal võib terve rea põhjuseid ette lugeda, kasvõi see, et inimestele tundus minu tegevus riigikogus kahvatu, varjujääv, loid ja igav. Mine tea!” spekuleerib ta.

Samal teemal

“Mingil määral kindlasti mõjutas ka see, et üleüldine sotsiaaldemokraatide häälesaak oli ju kesisem varasemast ja loodetust. Iseenesest oli kõik suhteliselt loogiline. See oleks vägagi kuidagi jabur ja imelik olnud, kui ma oleks nüüd 3000 häält saanud samast ringkonnast,” tõdeb ta.

Volmeri sõnul kavatseb ta poliitikal ikka silma peal hoida ning passiivselt selles kaasa lüüa. “Ma olen ju tavapärase tegevuse kõrvalt sõrme andnud poliitikale, kogu aeg jõudumööda valimistel osalenud ja kaasa löönud. Ma ei näe preagu ka põhjust, miks peaksin järsult nüüd erakonnast taanduma, kaugel sellest,” ütleb ta. 

Volmeri sõnul jätkab ta ikka oma tavapäraste tegevustega kultuurivallas. “Mis mul ikka, ma olen vanade liistude juures. Mul oli toona lihtne asendusliikmena riigikokku asuda, sest ma ei olnud väga aktiivselt hõivatud vabakutselisena. Aga eks saab näha, mis väljakutseid tuleb. Praegu midagi konkreetset ei ole, üks film on pooleli, tuleb suve hakatuseks valmis teha ja vaatame, mis edasi saab!” on ta tuleviku suhtes lootusrikas. 

Tänavu mais toimuvad ka europarlamendi valimised ning kuigi Volmeri erakonnakaaslane Tanel Talve, kes samuti tänavu riigikogust välja jäi, kinnitas juba Õhtulehele, et kavatseb seal kandideerida, on Volmer kindel, et europarlamenti tema pürgima ei hakka. “Ma kujutan ette, et see oleks midagi sellist, et erakond teeb ettepaneku, et me paneme sind. Aga ei-ei, mul ei ole plaani selles osas,” kinnitab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee