Poliitika

Jaak Madison sattus Reformierakonna valimispeol rüselusse: kaitsesin ennast, mille peale kargas töötaja mulle kallale (108)

Marvel Riik, 4. märts 2019 14:50
Jaak Madison Reformierakonna valimispeol.Foto: Erki Parnaku
EKRE aseesimees Jaak Madison sattus Reformierakonna valimispeo lõpus rüselusse. Delfi andmetel pitsitas Madison ühte peokülalist kõrist. „Võtsin temast kinni rinna piirkonnast, mitte kõrist,“ rääkis Madison Õhtulehele.

Madison viibis enda sõnul Reformierakonna valimispeol viisakusest. Poliitkultuuris on hea tava käia teiste parteide valimisüritustel, kus soovitakse ametikaaslastele õnne ja jõudu hea tulemuse puhul. „Nii mina kui ka teised meie liikmed läksime sõbralikult öösel umbes kella kahe ajal Reformierakonna peole, soovisime tugeva tulemuse puhul õnne,“ meenutas Madison sündmusi endise teatri NO99 ruumides.

Jutud räägitud, jõudis seltskond baarileti juurde. Seal andis baarimees poliitiku sõnul agressiivselt märku, et on aeg hakata astuma – uksed lähevad kinni. Kell oli siis umbes 03.00. „Loomulikult, aga räägi rahulikult,“ vastas Madison.

Mehed natukene vaidlesid omavahel, misjärel pani Madison mantli selga ja oli juba majast lahkumas, kui keegi kolmas baarileti juures tõmbas poliitiku tagasi enda juurde. „Ta hakkas midagi jaurama ja räuskama ning muutus agressiivseks. Ma kaitsesin ennast parema käega, lükkasin ta eemale ülakeha piirkonnast,“ seletas ta.

Delfi vahendas jällegi baariomaniku väiteid, kelle sõnul haaras Madison ühelt baarikülastajalt kõrist.

„Võtsin temast kinni rinna piirkonnast, mitte kõrist,“ ütles Madison Õhtulehele.

Selle liigutuse peale aga kargas üle baarileti töötaja, kes Madisoni sõnul tõmbas tema mantli varruka puruks. Delfi andmetel väitis Madison kohapeal, et pruuni karva üleriie on ostetud Tallinna Kaubamajast ja maksis ligi 400 eurot. „Kirjutasin selle ka avaldusse. Umbes selline suurusjärk oli,“ ütles Madison Õhtulehele.

Kuna töötaja keeldus Madisonile ütlemast oma nime, et kahju korvata, kutsuti välja politsei, et juhtunu kohta avaldus teha. „Tuli patrull, alguses rääkis baarimees oma versiooni – justkui oleks mina kellelegi kallale läinud ja tema kaitses kolmandat isikut – ja mina rääkisin õige versiooni: mina kaitsesin iseennast, mille peale kargas töötaja mulle kallale,“ meenutas poliitik.