Poliitika

Edgar Savisaar Keskerakonnale: kui sa ei seisa oma valijate eest, siis nad ka ei vali (42)

Toimetas Triinu Laan, 4. märts 2019, 14:15
Foto: Martin Ahven
Keskerakonna eelmine esimees Edgar Savisaar leiab, et erakonna kaotusele aitasid kaas e-valimised, nõrk programm ja asjatundmatult koostatud nimekiri. 

"Õnnitlen Kaja ja Siim Kallast ning Reformierakonda valimisvõidu puhul ja soovin, et neil läheks hästi. Võidul on palju isasid, kaotuse jaoks ei jää kedagi," kirjutab Savisaar sotsiaalmeedias. 

Savisaar leiab, et Keskerakond peab endale silma vaatama ja mõistma, milles ta eksis. "Ma ei arva, et mina olen kõige sobivam seda hindama," leiab endine poliitik, kuid lisab siiski mõned tähelepanekud. 

"Pärast eelmisi valimisi ma ütlesin avalikult: kuni on e-valimised, seni me ei võida. Nii läkski."

Savisaar leiab ka, et valijatele ei sobinud kiire eemaldumine Keskerakonna traditsioonilisest programmist ja teise partei põhimõtete elluviimine.

"Meie majandusprogramm oli nõrk ja maksureform päris hullusti. Nimekiri oli koostatud asjatundmatult ja sellega tehti erakonnale palju kahju," kirjutab ta ning lisab, et kahju tehti ka Narvale ja Kohtla-Järvele.

"Mida te siis ootasite? Kui sa ei seisa oma valijate eest, siis nad ka ei vali teid," leiab Savisaar, et see kehtib nii venelaste kui ka eestlaste kohta. "Kui inimestel on valida, kas võtta Reformierakond 1 või 2, siis muidugi nad valivad originaali." 

Edgar Savisaar XIV riigikogu valimistel ei kandideerinud. Eelmistel valimistel sai ta rekordilised 25 057 häält.

Samal teemal

4. märts 2019, 14:41
Peaministri nõunik Tanel Kiik: Keskerakond arutab Reformierakonna ettepanekut õhtul
4. märts 2019, 02:43
VALIMISBLOGI | Reformierakond võitis valimised ülekaalukalt, Keskerakond jäi teiseks

42 KOMMENTAARI

õ
5. märts 2019, 02:01
Õpetussõnad 28:18 Kes elab laitmatult, päästetakse, aga kes käib kõveraid teid, ükskord langeb. 19 Kes oma maad harib, saab külluses leiba, aga kes tühja taga ajab, saab külluses vaesust. 20 Ustav mees saab suure õnnistuse, aga kes ruttab rikkaks saama, ei jää karistuseta.
o
Ohtu 4. märts 2019, 23:05
Ei ole midagi parata, tuleb õigel ajal kõrvale astuda. Nüüd näed, mis juhtus.
Loe kõiki (42)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee