Poliitika

Toomas Hendrik Ilves: e-häälte lugemine on mõne klahvi vajutamise töö. Miks pidi ootama? (57)

Johanna-Kadri Kuusk, 4. märts 2019 13:13
Toomas Hendrik IlvesFoto: Tiina Kõrtsini
Eendine Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves jagas pühapäeval Twitteris pahameelt selle üle, et e-valimiste tulemusi tuli liiga kaua oodata. 

Riigikogu valimiste kodulehel on ära märgitud, et valimispäeval lõpeb hääletamine kell 20. Kui e-hääletamise tulemuste avaldamine pärast seda viibis, tegi selle Toomas Hendrik Ilves selle kohta Twitteris etteheite, öeldes, et e-hääletamise tulemuste teada saamine peaks olema vaid mõne klahvi vajutamise töö.

Valimisteenistuse juht Priit Vinkel selgitas, et hääletamise tulemusi ei plaanitudki täpselt kell 20.00 avalikustada. Sellel kellaajal hakati alles kokku kogutud andmeid läbi töötama ja avalikkusega jagamiseks ilusaks vormistama. 

„Need (e-hääletuse tulemused- toim.) olid kell pool üheksa üleval nii nagu me avalikult ütlesime. Kella kaheksast need tulemused selgusid ja siis hakati neid ilusateks graafikuteks tegema ja avalikustamiseks ette valmistama ja kõik läks nii nagu me olime planeerinud. Kogu e-hääletamise protsess sujus probleemideta,“ selgitas Vinkel.

Samal teemal

04.03.2019
GRAAFIK | Millised võimuliidud võiksid parlamendis tekkida?
04.03.2019
GRAAFIK | Millised kandidaadid said valimistel kõige rohkem e-hääli?
04.03.2019
GRAAFIK | Riigikogusse valiti rekordiliselt palju naisi
04.03.2019
GRAAFIK | Milline peaministrikandidaat sai kõige rohkem hääli?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee