Eesti uudised

JÄRJEKORDNE HULLUS: koerte vaktsineerimisest keeldumine pole Eestisse veel jõudnud (9)

Asso Ladva, 4. märts 2019 09:11
ENAMIK KOERI ON VAKTSINEERITUD: Tartus tegutsev loomaarst Kaie Päike ütleb, et sarnaselt Hugole on enamik tema patsientidest korralikult vaktsineeritud.Foto: Aldo Luud

Maailmas on hakanud levima arvamus, et vaktsineerimine ei ole koerale tervislik, vaid võib hoopis põhjustada autismi. Loomaarstide sõnul pole järjekordne hullus Eestimaale veel jõudnud ja vastutustundlikud koeraomanikud vaktsineerivad oma lemmikuid endiselt.

„Koerteomanike teadlikkus läheb aastatega suuremaks ja koerad on reeglina vaktsineeritud. Need haigused, mida vaktsineerimisega saab ära hoida, on tavaliselt raske kuluga,“ ütleb loomaarst Kaie Päike.

Koerte autismi teema peale vangutab doktor Päike ainult arusaamatult pead. Pärnumaa Halinga piirkonda teenindav veterinaar Marika Juhani ütleb, et sellist teemat pole temaga ükski loomaomanik arendanud. Arvamus on ajendatud ilmselt inglise teadlase Andrew Wakefieldi 1998. aastal avaldatud uurimusest, mille kohaselt põhjustab kompleksvaktsiin laste autismi. Arstiteadlased tunnistasid Wakefieldi uurimuse jamaks, kuid see on siiani vaktsineerimisest keeldujate piibliks ja nüüd on selle omaks võtnud ka koeraomanikud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.03.2019
Võrumaal said raskelt vigastada avariisse sattunud koerad
20.02.2019
UHHUU-TOHTRITE PEALETUNG: mida teha, kui perearst pöördub posijaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee