Poliitika

Kadri Simson: kõige rohkem teeb südamevalu Pärnumaal EKREle alla jäämine (55)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 4. märts 2019 09:03
Kadri SimsonFoto: Martin Ahven
Võimul olnud Keskerakond pidi eile selgunud valimistulemustes teise kohaga leppima. Keskerakondlase ja endise ministri Kadri Simsoni sõnul võis kaotuse põhjuseks olla Reformierakonna võimsam valimiskampaania.

„Kui peab mõtlema, miks see võit nii palju suurem oli, siis kohe hakkab silma, et reformil oli massiliselt makstud poliitilist reklaami,“ märkis Simson ja tõdes, et ilmselt tahtsid paljud eestlased seda vahetust. Rääkides valimiskampaaniast tunnistas Simson, et Keskerakonna valimiskampaania oli rahalistel põhjustel märksa tagasihoidlikum kui konkurentidel.

Simsoni sõnul tekitab talle kõige suuremat südamevalu see, et Pärnumaal jäi Keskerakond toetuselt EKREle alla.

„See EKRE kantsiks saamine on loogiliselt seletatav sellega, et EKRE oli ainukene erakond Pärnumaal, kus parim tulemus oli erakonna esimees. Valimiskampaanias saavad esimehed rohkem tähelepanu kui teised kandidaadid,“ selgitas Simson.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratast nimetas Simson väga heaks juhiks, kes peaks ka pärast valimistel teisele kohale jäämist erakonda edasi juhtima.

„Ma arvan, et vastutus tähendab pigem seda, et Jüri Ratas peab erakonda ka nendes oludes edasi juhtima. Meil on vaja tugevat meeskonnajuhti ka järgnevatel aastatel ja seda Jüri Ratas ka on,“ ütles Simson.

Lõpetuseks kinnitas Simson, et Keskerakond teeb nii nõrgema koalitsioonipartneri kui opositsiooni liidri rollis kõik, et olla oma valijate õiguste eest väljas.

 

Samal teemal

04.03.2019
Jüri Ratas: tänan südamest toetuse eest!
04.03.2019
REPORTAAŽ JA VIDEO | Välkuvad kannid ja liba-Nublu ehk Kuidas ma Keskerakonna valimispeol käisin
04.03.2019
ÕL VIDEO | Jüri Ratas: peame mõtlema, kuidas püüda e-valijaid
04.03.2019
ÕL VIDEO | Valimistel hävinud Keskerakonna peol on näod üsna rõõmsad, Reps jagas kommentaare!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee