Eesti uudised

Märtsipommitamise aastapäev: Tallinn ei heiska leinalippu (8)

Siim Randla, 4. märts 2019, 07:00
LeinalippFoto: Teet Malsroos
1944. aasta märtsipommitamise aastapäeval ei heisata Tallinnas Harjumäel leinalippu: linn lähtub lipu seadusest- kuna lipumast on Pika Hermanniga väga lähestikku, võib linnakodanikel tekkida küsimus, kas riigil puudub tahe märtsipommitamise ohvreid vääriliselt mälestada.

Tallinna volikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann ja liige Mart Kallas küsisid arupärimises, kas keskerakondlik linnavalitsus mälestab tänavu 1944. aasta barbaarset terrorirünnakut ja kui, siis milliste ettevõtmistega.  Tavapäraselt toimub 9. märtsil mälestusteenistus Siselinna kalmistul. Kell 18 süüdatakse Harju tänaval küünlad ning sellele järgneb mälestusüritus Niguliste kirikus, teatas linnapea Taavi Aas vastuseks. Küsimusele, kas linnalipud heisatakse ohvreid mälestades leinalippudena, vastas ta, et  vastavalt Eesti lipu seadusele heisatakse see leinalipuna leinapäeval, 14. juunil. Tallinna linnavalitsus lähtub Eesti lipu seadusest. „Linnavalitsus peab oluliseks, et Eesti lipu heiskamine Harjumäel oleks kooskõlas selle heiskamisega Pika Hermani torni lipumastis. Nimetud lipumastid on linnapildis visuaalselt väga lähestikku ning seepärast peavad nad kandma sünkroonset sõnumit. Vastasel juhul tekib linnakodanikel ja linna külalistel küsimus, kas riigil puudub tahe märtsipommitamise ohvreid vääriliselt mälestada,“ seisis Aasa vastuses.  
Riigikogu pressiesindaja kinnitas Õhtulehele, et tulenevalt Eesti lipu seadusest heisatakse sinimustvalge Pika Hermanni torni leinalipuna alati 14. juunil. „Erandjuhtudel võib seda teha ka muul ajal valitsuse välja kuulutatud üleriigilise leina tähistamiseks. Valitsus pole praegu sellist otsust teinud,“ ütles ta.  

Samal teemal

22. märts 2019, 12:30
Ignar Fjuk: me ei peaks leppima purjus märtsipommitajate kujundatud linnaga
7. märts 2019, 17:56
Möödub 75 aastat märtsipommitamisest

8 KOMMENTAARI

l
Loogiliselt 4. märts 2019, 18:30
Ühtse Venemaaga juba ammuilma koostöölepingu sõlminud, pealinnas võimul oleval erakonnal ei sobigi oma vanu koostööpartnereid kuidagi solvata. Mis sest et tänavune kevad on traagilise sündmuse juubelihõnguline - möödub ikkagi 75 aastat!
o
oh ajad oh kombed 4. märts 2019, 15:07
Tallinn on KE valitseda ja järelikult ei ole neil hukkunud linnakodanikest sooja ega külma
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee