Poliitika

ÕL VIDEO | Artur Talvik: meie oleme igal juhul võitjad ja mina poliitikast ei kao (20)

Manona Paris | video: Martin Ahven, 4. märts 2019 02:49
Foto: Martin Ahven
"Ma olen isiklikult väga kehva tulemuse teinud, aga Elurikkuse Erakond on võitja," arutleb Elurikkuse Erakonna asutajaid Artur Talvik. "Kõik on väga optimistlikud ja vaatavad täpselt sama pika perspektiiviga tulevikku nagu siit teletornist näha on."

Kehvast tulemusest hoolimata ei plaani Talvik veel kogu poliitilist tegevust lõpetada. "Mul plaan B-d ei ole. Mulle meeldivad ühiskonda mõjutavad protsessid," räägib Talvik, et pole mõelnud, mida edasi teha. On ju tulemas ka europarlamendi valimised.

Neilt oodatakse suuremat populaarsust. "Meil jäi praegu ajast puudu. Alles paar päeva enne valimisi hakkasid tulema positiivsed artiklid. Seda hakati tähele panema," arvab Talvik.

"Oleme teinud erakonna, mis ei ole erakond, vaid poliitiline organisatsioon. /.../ See on asi, mida peab inimestele seletama," räägib Talvik, kes usub, et ERE on enneolematu ja esmakordne nähtus Eestis. "Oleme postideoloogiline erakond. Meid on raske määratleda vasak-parem või liberaalse-konservatiivse skaalal."

Teised erakonnad võtsid Talviku sõnul kampaania ajal välja vastandamise kaardi. "Näiteks Reformierakond mobiliseeris oma valijaid sellega, et kui te nüüd kohe meile ei tule hääli andma, siis tuleb EKRE. Koll-koll! Hirmus-hirmus!" lõõbib Talvik. 

Mida Talvik veel rääkis, vaata rohkem videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee