Poliitika

Riigikokku pääsenud Raivo E. Tamm: teatrist tuleb mul nüüd loobuda (59)

Andra Nõlvak, Gerly Mägi, 4. märts 2019, 02:11
Foto: Teet Malsroos
"Kui andsin nõusoleku kandideerida, ütlesin kohe Helir-Valdor Seederile ja Priit Sibulale, et ma ei tea, mida teie mõtlete mind siia kutsudes, aga mina tahan tõsiselt riigikokku minna," räägib näitleja Raivo E. Tamm, kes Isamaa ridades parlamenti pääses. "Ma ei lähe sinna niisama nalja tegema!"

Kas Raivoga võib minna nii nagu Ain Lutsepaga, keda lavalaudadel väga harva nägi, kui too riigikokku pääses? "Nii nagu poliitikud räägivad – kõik on läbirääkimiste küsimus. Kui on vabad hetked, siis seriaali võiks teha edasi. Ma ei tea, kas kõiki kolme, aga vaatame," on ta lootusrikas. 

Ent riigikogulase päevakava on tihe. Sestap jäävad sõelale ainult need projektid, mis ajakavasse mahuvad. "Mõned seriaalid on sellised, mida filmitakse pühapäeviti," arutleb Tamm. Ta on enda sõnutsi harjunud, et puhkeaega pole. Ka praegu napib hingetõmbepause.

"Aga teatrit ma kindlasti ei tee," põrutab Tamm veendunult. "Suurt teatritööd enam ette ei võta. Need, mis mul on kokku lepitud, ma teen ära, aga et sügisel võtaks mõne uue rolli – kindlasti mitte!"

Kõik "Õnne 13" fännid, kel praegu ehmatusest hing kinni jäi, võivad aga rahulikumalt hingata. "Allan võib veel kuskil virvendada," ütleb Tamm naerdes.

Suvi jääb teatris viimaseks

Raivo E. Tammel on veel mõned projektid, kuhu on oma osaluse ära lubanud. "Mul on kokku lepitud, et mais tuleb esietendus koos abikaasaga, mängime Kadrioru lossis kahe inimese tükki "Armas luiskaja". Järgmine tükk on kokku lepitud Vanemuise teatriga," loetleb Tamm.

"See on suvetükk võru murdes. Ma pean seda alles õppima, proovid pole veel alanud," räägib ta entusiaslikult, tunnistades, et võru murret ta tegelikult ei oska. "Ega ta kergelt ei tule, ikka pean õppima."

Ent murde selgeksõppimine pole näitleja jaoks midagi ületamatut. "Mängisin kunagi Värskas Vanemuise etenduses "Peko", kus ma rääkisin seto keeles. Paljud küsisid, kas sa oled siit kandist pärit, et nii hästi räägid. Aga ei ole!" meenutab Tamm. 

Lisaks nendele on tal plaanis kindlasti ära teha veel üks suvetuur. Ent suured teatrilavad peavad jääma Tamme igatsevalt ootama.

"Poliitik peab hea välja nägema!"

Teatri ja poliitika kõrvalt hoiab Tamm end vormis spordiga. Ning ka selles osas on tal suured eesmärgid. "Sügisel on ka Ironmani maailmameistrivõistlused Hawaiil, sinna ma ka lähen," unistab ta. "Tuleb jõuda nii nagu siiani – läheb sama tambiga edasi."

Tamm usub, et ka riigikogus olles ei võõrandu ta spordist. "Trenni teen ikka ja vormis hoian end ikka. Poliitik peab ka hea välja nägema!"

Aga mis omadused peaksid säilima, kui tavakodanikust saab rahvasaadik? "Ma arvan, et ei tohi sinna massi sisse ära kaduda. Mõned, kes on riigikokku saanud, nende kohta on tekkinud inimestel küsimused, et mis ta teeb ja kus ta on seal. Muidu hakkavad inimesed rääkima, et läks lihtsalt sooja koha peale."

Tamm loodab ja tahab väga olla riigikogus tegus. "Tartu rahuleping on minu ainus poliitiline kreedo. Kuulsin hiljuti ühelt ministrilt, et valitsused on korduvalt tahtnud allkirjastada Venemaaga piirilepet, aga ükski riigikogu koosseis pole seda ratifitseerinud. Ta väga loodab, et uus riigikogu teeb seda," räägib Tamm.

"Meil ei ole seda vaja. Meie piirileping on Tartu rahulepingu järgne ja Eesti piir on sellega paika pandud. Nii peab jääma ja nii peab olema. Kui me uue piirileppe allkirjastame, siis me ei saa seda maad kunagi tagasi," mõtiskleb ta.

"Me ei pea hakkama tormijooksuga Petserit tagasi võtma. Tuleb lihtsalt oodata. Riikide ajalugu tehakse kümnete ja sadade aastatega, mitte nädalate ja kuudega."

59 KOMMENTAARI

p
Pruuno Zaul 5. märts 2019, 01:57
Huvitav kas kaitseliitlane Tamm teeb varsti enesetapu (seppuku, harakiri, või tõmbab ennast lihtsalt oksa) kui ta saab aru, et ta hakkab hääletama nii nagu partei Poliitbüroo käsib, mitte nii nagu aga ise süüme järgi arvab.
e
ei saa aru 4. märts 2019, 21:15
ikka ja jälle astutakse samale rehale.No ei ole klounide,pilli-,nalja-, pulli- ja spordimeeste(naiste) koht Riigikogus.No ei ole!
Loe kõiki (59)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee