Eesti uudised

FOTOD | Tartu valimispeod: rahulike inimeste hillitsetud koosviibimised (4)

Asso Ladva, 3. märts 2019 22:30
KAS VÕITJAD? Tartu reformierakondlased said kokku hotellis Lydia.Foto: Aldo Luud
Vanemad inimesed naudivad head seltskonda ja maitsvat sööki, nooremad üritavad telefonist kätte saada valimistulemusi, sellised on valimispeod jõululumises Tartu. Õhtu edenedes vastavalt tulemuste laekumistele tõuseb eeldatavasti ka meeleolu, kuid ilmselt mitte igal pool.

Reformierakond on ennast sisse seadnud hotellis Lydia, külalistele pakutakse lahkesti süüa-juua, sest enam kui sajale inimesele kaetud peosaal on pooltühi. Peremeheks on oravate esinumber Urmas Klaas, kes kätleb rõõmsasti kõiki ajakirjanikke.

Samal teemal

„Ajad on erinevad, kunagi ei saa astuda kaks korda samasse jõkke,“ ei soovi Klaas ennustada, kas ta kordab eelmiste linnapeade – Andrus Ansipi ja Laine Jänese – tulemust. Kui saavad teatavaks e-hääletuse tulemused, võetakse need teadmiseks rõõmuhõisetega, suurt eufooriat need esile ei kutsu.

Wilde verandal naudib mõnikümmend inimest head veini, Isamaa Tartu piirkonna esimees Kaspar Kokk tänab kõige enam kampaania heaks tööd teinud inimesi. Ta kiidab Tartu kandidaate, sest Isamaa nimekiri oli neil valimistel üks kõvemaid Tartus. Tema sõnul saab Isamaast nende valimiste üllataja.

„Meie erineme EKREst rõõmsameelsusega,“ naljatab nende Tartu esinumber Tõnis Lukas, kuid ei nõustu Koka üllataja jutuga. „Mina ei tea Isamaa augus olemisest, uuest tõusmisest ja suurest üllatamisest mitte midagi. Mina olen tootval tööl ja teen tootvat tööd praegugi. Ega ma isegi ei tea, mis minust saab.“

Keldribaasis nimega Zalong on roheliste keskerakonna õhupallide all koos paarkümmend inimest, juteldakse sundimatult, taustaks mängib – täpselt nagu mujalgi - Eesti Televisiooni valimisstuudio.

„Kuigi Tallinna omad tahtsid meid kõiki Saku suurhalli, siis oleme ikkagi Tartus,“ ütleb Aadu Must, keskerakonna Tartu nimekirja esinumber. „See on nagu spordis, tavaliselt meil läheb meeleolu paremaks, reformierakonna peol liigub meeleolu teises suunas.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee