Maailm

Trump embas lippu ja sõimas Muellerit 

Ohtuleht.ee, 3. märts 2019 18:42
Foto: AFP/Scanpix
Astudes paaritunniseks maratonkõneks lavale Marylandis USA konservatiivsemate vabariiklaste seminaril, embas president teel USA riigilippu ja tegi tantsusamme, kutsudes saalis välja pöörased kiiduavaldused.

Esmalt kõneles Trump pikalt sellest, kuidas ta võitis 2016. aasta presidendivalimised. Ta kinnitas, et Kongressis on inimesi, kes ei armasta Ühendriike, ja asus seejärel eriprokurör Robert Muelleri kallale.

„Nad üritavad mind kukutada hobusesõnnikut loopides,“ väitis Trump ja kohalolijad elasid sellele innukalt kaasa, karjudes bullshit. „Muellerit ega teda ametisse nimetanud asejustiitsministrit Rod Rosensteini ei ole keegi kunagi mingisse ametisse valinud,“ süüdistas Trump ja hoiatas ameeriklasi sotsialismi pealetungi eest.

Ta väitis, et võidab 2020. aastal uuesti presidendivalimised ja seda näis kinnitavat tõik, et pärast tema esinemist korraldatud küsitlus näitas, et teda toetab kohal olnud vabariiklastest koguni 91 protsenti.

Samal teemal

01.02.2019
Trump: „Kim Jong-un on tõeline juht!“
01.02.2019
TRUMPI MUST PÄEV: kohtumine Kimiga lõppes tulemusteta
27.01.2019
KÕIK OLI ÜKS SUUR REKLAAMITRIKK? Coheni ülestunnistus Kongressile: „Trump valetas, sest ei uskunud, et iial valimised võidaks!“
21.01.2019
OTSIB LIITLASI: Donald Trump kiitis Austria liidukantslerit