Krimi

SALAPÄRANE VÄRK: golfikeskuse arvuti pandi pihta ja leiti jälle üles (5)

Juhan Haravee, 3. märts 2019 18:33
Politsei kinnitusel ei saanud kogutud tõendite põhjal väita, et oleks toime pandud kastmisarvuti vargus või omastamine.Foto: Vida Press

Talvepealinna Otepää lähistel Mäha külas asuvas golfikeskuses läks salapärastel asjaoludel kaotsi arvuti, mis juhtis golfiradade kastmissüsteemi. Politsei hinnangul lasus vastutus arvuti kaotsimineku eest pigem keskuse perenaisel.

Mullu veebruaris alustas Lõuna prefektuuri Valga menetlusgrupp menetlust varguse kahtluses, mille kohta oli avalduse esitanud talvepealinna lähistel tegutseva golfikeskuse perenaine. Kaduma oli läinud arvuti ja sellesse paigaldatud golfiväljaku kastmissüsteemi juhtimise programm. Kogukahju hindas golfikeskuse juht 35 000 eurole.

Juhtimisprogrammiga kastmisarvuti kadumise avastas 2017. aasta detsembris tööle tulnud töötaja. Tema eelkäijaga oli töösuhe lõpetatud ning oma viimasel tööpäeval, 14. novembril, oli lahkuja tema käsutuses olnud töövahendid golfikeskusele üle andnud. Tagastamata oli jäänud vaid kastmisarvuti, kuna see oli hoolduse eesmärgil keskusest ära viidud. Lahkujale koondamishüvitist arvutades võttis tööandja arvesse ka endise töötaja valdusesse jäänud arvuti maksumuse, tehes maksmisele kuuluvast hüvitisest vastava tagasiarvestuse. Golfikeskusel oli sootuks meelest läinud, et samas arvutis peitis end ka väärtuslik kastmissüsteemi juhtimise programm.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee