Poliitika

„Meie hääl läheb Yana Toomile. Ta kaitseb venekeelsete huve.“ (30)

Juhan Mellik, 3. märts 2019 17:19
Geneva kultuurikeskuses asuva valimisjaoskonna uksed ei püsi minutikski paigal.Foto: Juhan Mellik
Narvakad eelistasid valimipäeval ootuspäraselt Keskerakonda. Kuid pilt pole nii must-valge, kui võiks arvata.

Narva jätab valimispäeval vastuolulise mulje. Tühjad lumised tänavad, mida mööda kõnnivad vastu üksikud memmed-taadid. Paremat kätt on Isamaa harukontor, kohtutäituriga samas majas. Uksed on suletud.

Samal teemal

Kuni kätte jõuab kesklinn ja tärkab elu! Geneva kultuurikeskuses asuva valimisjaoskonna uksed ei püsi minutikski paigal.

„Keskerakonna poolt hääletame,“ sedastavad sammud jaoskonna peale seadvad Oleg ja Daša. „Yana Toomi poolt.“ Tema poolt nimelt sellepärast, et ta on lubanud seista venekeelsete õiguste ja koolide eest. Valik on Olegi ja Daša jaoks iseenesestmõistetav.

Keskerakonnale kuulub ka Jekaterina süda. Tema pensionärist ema küll hääletada ei saa – tal puudub kodakondsus –, aga poliitilistes vaadetes on ta tütrega ühel meelel. „Nemad lubavad asju muuta,“ ütlevad naised. Valik number kaks oleks neil ehk Reformierakond. Kui juba hääletamiseks läheb, siis eelistavad nad kohale minnaa. „Ma juba uudistest nägin, et reformistidel on e-hääletuses edumaa,” ütleb Jekaterina.

Kõrvalt kostab noorte inimeste eestikeelset jutuvada. Aleksandril ei lase kodanikukohust täita vanus, kuid oma tähelepanekuid on teinud temagi. „Üldse ei saa midagi ütelda,“ teatab ta, kui talt pinnida kohaliku rahva keskerakondliku eelistuse kohta. Tema perekond ei olevat selle partei erilised fännid. „Kõiki leiab siit,” ütleb Aleksandr.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee