Eesti uudised

Valimistega seoses on politsei saanud kümmekond teadet (4)

Triinu Laan, 3. märts 2019 16:19
Foto: Stanislav Moshkov
Kuigi valimispäeval teeb tööd tavapärasest rohkem politseinikke, on päev kulgenud rahulikult, rikkumiste kohta on saadud ligi kümme teadet.  

„Valimispäev on seni möödunud politsei jaoks üsna rahulikult. Meie poole on teadetega pöördutud seni ligi kümnel korral. Näiteks antud teada, et valimisjaoskonnas puudub korrektne silt, on ainult suunda näitav nool. Oleme sellised tähelepanekud edastanud valimiskomisjonile,"  lausus vanemkomissar Marko Ild Õhtulehele. 

Paaril korral on teada antud kahtlusest, et keegi rikub valimisreklaami keeldu. "Näiteks tajuvad inimesed sõidukil või haagisel olevat kujutist valimisreklaamina või on erakonna voldikud jäetud lauale kaubanduskeskuses, kus toimub ka hääletamine. Samuti on meile teada antud valimisreklaamist sotsiaalmeedias. Kontrollime ja hindame kõiki selliseid teateid ning vajadusel ka sekkume," selgitas Ild. 

Vanemkomissar lisas ka, et valimistega seoses teeb täna tööd tavapärasest rohkem politseinikke, samuti arvestavad patrullid valimistega ka oma marsruute valides. "Loodame, et tänane oluline päev möödub rahulikult ja suuremate vahejuhtumiteta.“