Eesti uudised

Esimene valija: kohe hommikul tehtud, siis on pühapäev vaba (22)

Asso Ladva, Aldo Luud, 3. märts 2019 10:42
ESIMESENA KOHAL: Tartus Puiestee tänava valimisjaoskonnas oli kõige varasem hääletaja Kristjan.Foto: Aldo Luud
„Hommikul on hea vajalikud asjad ära teha. Siis on ülejäänud päev vaba,“ ütleb tartlane Kristjan, kes oli Puiestee tänava valimisjaoskonna ukse taga juba veerand tundi enne üheksat. Tema oli ka esimene, kes selles jaoskonnas pühapäeva hommikul oma hääle valimiskasti laskis.

Läbi vaikse sombuse hommiku koguneb enne üheksat valimijaoskonna ukse taha oma viisteist inimest. Teisedki varased hääletajad ütlevad sarnaselt Kristjanile, et kohustuslikud asjad on hea kohe hommikul ära teha. Nii jääb ülejäänud pühapäev enda jaoks ja ei pea kogu aeg meeles pidama, et enne õhtut on tarvis veel valima minna.

Valimisjaoskonnas käib töö vaikselt ja õlitatult. Iga saabuja esitab dokumendi, saab tarvilikud paberid, suundub kabiini ja pärast seda valimiskasti juurde. Loetud minutite pärast pöörduvad esimesed inimesed juba minekule.

Esimesel sisenejal Kristjanil käib valimine samuti ruttu, valik on varem juba tehtud, ta jõuab kiiresti valimiskasti juurde. Kellele esimene Tartu linna hääl pühapäeva hommikul anti, selle jätab Kristjan enda teada.

Samal teemal

04.02.2019
VALIMISBLOGI | Reformierakond võitis valimised ülekaalukalt, Keskerakond jäi teiseks
03.02.2019
KAART | Vaata, millises maakonnas on kõige aktiivsemad valijad!
03.02.2019
Valimiskasti teekond mööda kodusid: orienteerumine linnas ja lõputud trepid
03.02.2019
ÕL VIDEO | Lävepakuküsitlus: kelle poolt annavad hääle lasnamäelased?