Eesti uudised

TELEFONITERROR OTSE-EETRIS: Jüri Ratas kartis lähedaste ja riigi pärast, kuid tegelikult piirasid teda reformierakondlased (253)

Katrin Rohtla, Siim Randla, 3. märts 2019, 09:56
Jüri RatasFoto: Teet Malsroos
Eile õhtul oli ETV otse-eetris peaministrikandidaatide valimisdebatt, mille vältel pommitasid reformierakondlased peaminister Jüri Rataset telefonikõnedega.

Peaministri büroo juhataja Tanel Kiik andis Õhtulehele teada, et saate järel majast väljudes võttis peaminister grimmitoast oma mantli, mille taskus olnud telefonile oli tehtud ajavahemikus 22:35-22:57  14 vastamata kõnet.

"Sellisel juhul on muidugi esimeseks reaktsiooniks mure, et kas riigis on juhtunud midagi tõsist ja kas lähedastel on kõik korras. Nii suur vastamata kõnede arv pole niivõrd hilisel tunnil kindlasti tavaline," täpsustab Kiik peaministri esimest ehmatust.

Peagi aga selgus, et tegemist oli reformierakondlaste korraldatud trollimisega.

"Kaheksast helistajast vähemalt seitse kuuluvad Reformierakonda ning kolm neist kandideerib tänavu ka riigikogusse," selgitab Kiik.

Lisaks kõnedele oli peaministrile saatnud keset saadet sõnumeid ka ka kaks juhtivat poliitikut, kes samuti kuulusid Reformierakonda.

"Ilmselgelt pidi ka see olema vastamata kõnede tegemise operatsiooniga seotud ja kooskõlastatud ning ainsaks eesmärgiks segada peaministri esinemist otsesaates," leiab Kiik.

Üks helistajaist Kristo Enn Vaga selgitas Delfile, et helistas Ratasele otsesaate ajal, sest tema meelest oli selgelt näha, et üks inimene ei ole debati ajal teistega võrdses seisus. "Peaminister vaatas kogu aeg oma telefoni, kui teised olid ette valmistanud debatiks ja ei vajanud abi kelleltki kolmandalt." 

Reformierakondlane Jürgen Ligi leiab, et ilus see pole, kuidas teledebattidele minnakse valmis tekstide ja sõnumistega. „Ma näen seda teistel kogu aeg. Ja siis saadakse žüriide poolt veel kiita, et toodi esile enda erakonna jutupunkte. Nõrk, igaüks peab mõtlema ja teadma, mitte maha lugema,“  kommenteeris Ligi.

Peaministri meeskond täpsustab, et peaministril olid eilses debatis kõik materjalid ainult paberkandjal. Kristo Enn Vaga kommentaar olevat tüüpiline katse juhtida teemat kõrvale nende enda ebaeetiliselt tegevuselt.

Kiik toob välja nimed, kes olid peaministrit saate ajal häirida soovinud:

  1. Kristo Enn Vaga (RE liige, Reformierakonna Noortekogu peasekretär, Riigikogu 2019 kandidaat)
  2. Sten Laansoo (RE liige, Riigikogu 2019 kandidaat)
  3. Anti Haugas (RE liige, Riigikogu 2019 kandidaat)
  4. Mati Leet (RE liige, Reformierakonna IT-nõunik)
  5. Katarina Elisabeth Saage (RE liige)
  6. Sander Andla (RE liige)
  7. Rain Hansen (RE liige)
  8. Ühele numbrile vastet ei leitud 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee